Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemnieki var paust viedokli par kultūras projektiem

Vidzemes plānošanas reģions aicina līdz 24. aprīlim izteikt savu atbalstu labākajiem konkursam „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) iesniegtajiem projektiem. Konsultēšanās ar sabiedrību notiek, lai noskaidrotu, kuras kultūras projektu ieceres pēc vidzemnieku ieskatiem ir atbalstāmas. Ir iesniegti projekti arī no Alūksnes novada – Kopienas teātra izrāde ”Kāzas. Когда-то”, Danču Etnonakts 2022, Pļaujas svētki Ottesmuižā, Radošās darbnīcas “Teksts<->Es<->Telpa” Ziemera muižā 2022, MALĒNIEŠU VALODAS NOMETNE 2022, AR PUTNIEM VIDZEMĒ, Alūksnes stacija. Dzīve. Fotogrāfija, Alūksnes muižas parka svētki “Daba runā uz cilvēku. PĀRMAIŅAS”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Smiltenes novada bijušā Apes novada teritorijas ir projekti Dzimtu stāsti “Manas saknes manā APĒ” , Radošā mūzikas nometne Vītolēni 2022, Radošās darbnīcas “Manto. Zīmē. Kal” Zvārtavas pilī un Izdevuma “Zvārtavas pils” izstrāde un digitālā izdevuma ievietošana interneta vietnēs

Balsošana noris vietnē balso.vidzeme.lv, kur ikviens interesents var iepazīties ar visiem šogad konkursam iesniegtajiem kultūras projektu aprakstiem. Autorizējoties vietnē ar Latvija.lv, katrs tiek aicināts novērtēt kultūras projektu ieceres un balsot par trim labākajiem projektiem, par katru no tiem vienu reizi. Balsot var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš uzskata sevi par vidzemnieku un ir sasniedzis 16 gadu vecumu.

Konsultēšanās ar sabiedrību mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā un motivēt aktīvi iesaistīties Vidzemes kultūras procesos. Sabiedrības balsojuma rezultāti ļaus izprast vidzemnieku kultūras intereses, bet negarantēs finansējuma piešķiršanu projektiem. Lēmumu par projektu atbilstību programmai un finansējuma piešķiršanu pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds saskaņā ar ekspertu komisijas izvērtējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt, tā projekta iecere, kura saņems visvairāk sabiedrības balsu, iegūs īpašu Vidzemes plānošanas reģiona Atzinības balvu.

Šogad sabiedrības un ekspertu vērtēšanai ir nodoti visi 144 konkursam “Vidzemes kultūras programma 2022” iesniegtie kultūras projekti par kopējo summu 591 057,65 eiro, bet finansēšanai atvēlētā kopsumma ir 127 110,00 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.