Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes slimnīcā Covid-19 dēļ pastiprina drošības prasības

Foto: Valmieras Ziņas

Palielinoties Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaitam, Vidzemes slimnīcā no šodienas tiek pastiprinātas drošības prasības, lai ierobežotu vīrusa izplatību, pasargātu pacientus, personālu un iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šodienas tiek atjaunots māsu postenis pie ieejas poliklīnikā. Tā mērķis ir nodrošināt kontrolētu pacientu un viņu tuvinieku plūsmas uzraudzību, veicot skrīninga temperatūras mērījumus.

Ņemot vērā, ka slimnīcas nodaļās nav atļauts apmeklēt pacientus, tuvinieku sūtījumi nododami māsu posteņa darbiniecei, uz paciņas uzrakstot pacienta vārdu, uzvārdu un nodaļu. Sūtījumos vajadzētu nodot tikai pirmās nepieciešamības preces un nekādā gadījumā paciņā nelikt ātri bojājošos produktus, skaidroja Brila.

Ar ārstējošā ārsta atļauju atļauts apmeklēt tikai smagi slimus pacientus. Apmeklējums pie pacienta atļauts vienai personai vienā reizē, uzturoties pie slimnieka ne vairāk par pusstundu. Māsu postenī būs katru dienu aktualizēts saraksts ar to pacientu vārdiem un uzvārdiem, kurus ārstējošais ārsts atļāvis apmeklēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētājam jānorāda pacienta vārds, uzvārds, nodaļa un, aizpildot veidlapu, arī savs vārds, uzvārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Brila norādīja, ka uz ambulatorajām pieņemšanām nav atļauts ierasties cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Ja tāda tiks konstatēta, pakalpojums nebūs pieejams. Cilvēkam steidzīgi jādodas prom un telefoniski jāsazinās ar savu ģimenes ārstu par tālāko ārstēšanu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos slimnīcā, no šodienas visiem pacientiem, kuri veselības stāvokļa dēļ būs jāievieto stacionārā, tiks veikts Covid-19 tests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 26.oktobra pacientiem, kuriem nozīmēta plānveida operācija, uz to jāierodas ar izziņu/testēšanas pārskatu par beidzamo 72 stundu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Mediķi atgādina ievērot ieteikumus savai un citu veselībai un drošībai ikdienas gaitās – bieži un pareizi mazgāt rokas, izvairīties no sabiedrisku masu pasākumu apmeklēšanas, ievērot fizisko distanci iepirkšanās vietās un atrasties mājas karantīnā desmit dienas, ja pats vai ģimenes loceklis kontaktējies ar Covid-19 inficētu personu, sacīja Brila.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati, Valmierā līdz 7.oktobra plkst.10 bija 16 aktīvi saslimšanas gadījumi ar Covid-19, no kuriem 14 ir saistīti ar Covid-19 uzliesmojumu Valmieras tehnikumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.