Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vētra skārusi minimāli

VĒTRAS POSTĪJUMUS Alūksnes kapsētā pirmdien fotokamerā fiksējis alūksnietis Alvits Grīvnieks.

Alūksnes novadu salīdzinājumā ar Dobelē, Tērvetē, Daugavpilī sastrādāto pirmdienas vētra gandrīz nav skārusi. Iespaidīgākais vētras postījums fiksēts Alūksnes kapsētā, kur nolauzti koki, taču viss ir novēršams, lielu zaudējumu nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Sandra Vējiņa stāsta, ka pirmdien un naktī uz otrdienu VUGD Latvijā kopumā saņēmis apmēram 348 izsaukumus uz spēcīgā vēja un negaisa radīto postījumu novēršanas darbiem. Vidzemē situācija bijusi salīdzinoši mierīgāka – saņemti 60 izsaukumi. Uz Alūksnes novadu – pieci, uz Smiltenes – 10.

“Jūspusē izsaukumi uz kokiem bija Miera ielā Alūksnē, Latgales, Šķūnu ielas krustojumā, kā arī Malienas un Alsviķu pagastos. Visos gadījumos uz ceļa braucamām daļām bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja,” stāsta S. Vējiņa.

Arī Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Monta Melzoba atzīst – Alūksni dabas stihijas nav būtiski skārušas un ir lauzti koki, krituši zari. Citi būtiski bojājumi nav novēroti. “Alūksnes kapsētā ir lauzti koki, tos šodien (otrdien – red.) jau apseko. Savukārt novadā viena saimniecība Ilzenes pagastā vētrā palikusi bez elektrības padeves, Jaunannas centrā pie tautas nama gāzts koks, Kalncempju, Alsviķu, Mārkalnes, Veclaicenes un Ziemera pagastos spēcīgajā vējā izgāzti vai lauzti pat vairāki koki, Malienā nolauzta viena ceļazīme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vētras postījumus Alūksnes kapsētā fotokamerā fiksējis alūksnietis Alvits Grīvnieks. Viņam piezvanījusi kapu pārzine, vēstot, ka vētrā cietis viņa dzimtas kapu laukums, uz kura vētra nogāzusi koku. “Apskatīju un meitai nofotografēju postījumus, bet atstāju visu, kā ir. Man solīja, ka “Spodras” darbinieki par koka novākšanu parūpēsies, pēc tam visu sakopšu. Vecu soliņu salauza, pirkšu jaunu, sētas stieņi saliekti… Varbūt, kad zāģēs, vēl kaut kas cietīs, stādījumi vai kas, to jau nevar zināt, tādēļ jāvērtē pēc tam,” stāsta A. Grīvnieks.

Alūksnes kapu pārzine Ginta Stricka apliecināja, ka pirmdienas vētrā nolūzusi puse bērza un kritis ozola zars. “Pēc spēcīgākiem vējiem regulāri kapsētā ir lūzuši zari, līdzīgi arī šoreiz. Pieminekļi nav cietuši, salauzta sētiņa, bet viss ir atjaunojams. Piezvanīju kapu laukumiņu turētājiem, kuriem mūsu reģistros ir kontakti,” stāsta G. Stricka, solot jau nākamajā dienā kritušos kokus novākt. Viņa atminas, ka pēdējo reizi lielāka vētra kapsētā plosījusies 2019. gadā un gāzti pāris koki, bet ievērojamus postījumus neatminas.

Kapu pārzine koku stāvokli savā saimniecībā vērtē kā apmierinošu. “Nekad jau nevar paredzēt, kur lūzīs. Sausos zarus apzāģējam, bojātos apgriežam, bet reizēm lūst šķietami vesels koks. Apzaļumošanas komisija kapsētu apseko reizi gadā, un drīzumā šāds apsekojums plānots. Tad atzīmē kokus, kuri būtu jāņem ārā vai jāapgriež. Nākamnedēļ darbu pašvaldības aģentūrā “Spodra” sāks arborists, un veco koku apkopšanai varēs pievērsties vairāk,” stāsta G. Stricka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.