Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vērtē projekta “Transports pēc pieprasījuma” nepieciešamību

Aizvadītā gada oktobra nogalē divos Vidzemes novados – Alūksnē un Mazsalacā – sāka īstenot pilotprojektu “Transports pēc pieprasījuma”, kura laikā iedzīvotāji vietās, kur vairs nekursē autobusi, varēja pieteikt transportu sev vēlamajā maršrutā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad šis pilotprojekts noslēdzas, un aizvadītajā nedēļas nogalē, lai izvērtētu tā rezultātus, Alūksnē uz kopīgu tikšanos bija aicināti gan iedzīvotāji, kuri izmantoja šo pakalpojumu, gan arī projekta īstenotāji.

Bet kā būs turpmāk? Šo jautājumu projekta īstenotājiem uzdod vai visi, kas izmantoja šo pakalpojumu. Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede saka – tagad šis jautājums ir politiķu un nozares ministrijas ziņā.

Vairāk par tikšanos, projekta lietderību un emocionāli pakalpojuma lietotāju stāsti – rītdienas laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” numurā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Transports pēc pieprasījuma Vidzemē (4 pasažieri – 4 stāsti)

Četru vietējo iedzīvotāju stāsts piecu minūšu garā video atklāj patieso situāciju valsts pierobežā un arī citviet Latvijā, kur sabiedriskā transporta pakalpojums ir nepietiekams.No 2019. gada 21. oktobra līdz 2020. gada 30. septembrim divu Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību teritorijās (Alūksnes novads un Mazsalacas novads) tika veikts eksperiments, testējot Latvijā vēl mazpazīstamu alternatīvu mobilitātes risinājumu – transports pēc pieprasījuma. Teju 11 mēnešu laikā ar transportu pēc pieprasījuma Vidzemē pārvadāti 2680 pasažieri, veikti 1250 reisi un kopumā nobraukti 24 060 kilometri.Transports pēc pieprasījuma Latvijā tika ieviests Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 projekta MAMBA ietvaros. Projektu īstenoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Vācijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Zviedrijas un Latvijas. Projekta mērķis bija uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību attālajos lauku apvidos un demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos, un pilnveidot transporta pakalpojumu sniedzēju kapacitāti. Latvijā projektu MAMBA īstenoja Vidzemes plānošanas reģions, Vidzemes Augstskola un Autotransporta direkcija.Vairāk lasiet: www.mamba-project.eu, www.vidzeme.lv (PROJEKTI – Transports – MAMBA).Gepostet von Vidzemes plānošanas reģions am Montag, 21. September 2020

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.