Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veiksmīga sadarbība ar RTU

Šajā mācību gadā, ģimnāzijai ir izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), pateicoties mūsu skolas absolventam, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docentam un Starptautisko programmu nodaļas direktoram Modrim Ozoliņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februārī 10. – 12. klašu jaunieši tikās ar šīs fakultātes studentiem Ingmaru un Nadju, kuri iepazīstināja ar studiju virzieniem un programmām, pašpārvaldes darbību un dalījās pieredzē par studentu ikdienu, dzīvi kopmītnēs un aktivitātēm ārpus studiju laika. Šajā dienā notika arī divas izglītojošas nodarbības: “Kas ir vajadzību koks un kā to izmantot jauna produkta radīšanai?” un “Kā pārvērst zinātni naudā, jeb uzņēmējdarbība ķīmijas industrijā”. Nodarbības vadīja Modris Ozoliņš un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorante, uzņēmuma “Humico” dibinātāja un vadītāja Kristīne Irtiševa.

Martā notika tikšanās ar karjeras konsultanti Jolantu Jasukeviču (Latvijas Karjeras attīstības un atbalsta asociācijas valdes locekle), kuru finansiāli atbalstīja Modris Ozoliņš. Karjeras nodarbībā jaunieši uzzināja, kā analizēt karjeras testos iegūtos rezultātus, kādu profesiju izvēlēties pēc cilvēka individuālajām rakstura iezīmēm un kādi stereotipi valda par profesiju piemērotību sievietēm un vīriešiem. Nodarbība noritēja pozitīvā, brīvā gaisotnē, kurā jaunieši iedvesmojās no vadītājas pieredzes stāstiem un guva priekšstatu par karjeras iespējām. Individuālajās konsultācijās jaunieši saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas izvēlētajai profesijai.

Savukārt, 29. martā interesentus ar studiju iespējām RTU Cēsu studiju un zinātnes centrā iepazīstināja direktora palīdze Rita Bībere, rosinot skolēnus domāt netradicionāli un praktiski uzbūvējot augstāko torni no dažādu formu un lielumu klucīšiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši atzina, ka tikšanās ar RTU studentiem, mācībspēkiem un karjeras konsultanti bija noderīgas, jo ieguva izsmeļošu informāciju par universitātes studiju piedāvājumu, ko sagaidīt studiju laikā, un kāda ir studenta ikdiena. Karjeras nodarbības bija ļoti noderīgas un interesantas, jo jaunieši saņēma vērtīgus ieteikumus studiju un profesijas izvēlē un guva apstiprinājumu tam, ka izvēlētais virziens ir īstais.

Sintija Auseja, izglītības metodiķe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.