Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veic drenāžas sistēmas izbūvi

Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji vēsta, ka Ojāra Vācieša ielā 9, tiek veikta drenāžas sistēmas izbūve. Šis ir pirmais un tik ļoti nepieciešamais solis konkrētās teritorijas attīstībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Evita Aploka jau skaidrojusi, ka vecā rotaļu laukuma teritorijā, aiz Alūksnes Jaunās pils, ir rasta iespēja izveidot aktīvās atpūtas objektu bērniem un jauniešiem, kāda Alūksnē vēl nav.

Parkā plānots veloparks, kas varētu sastāvēt no vairākiem elementiem – piedzīvojumu velotrases “Velozinis”, multifunkcionāla asfalta veloparka, asfalta un piedzīvojumu velotrasēm un zonām atpūtai un citām aktivitātēm, ko izbūvēs pa kārtām. Jāteic, ka līdzīga veida objekti jau ir ierīkoti vairākās pilsētās Latvijā.


“Veloziņa” piedzīvojumu velotrase sastāv no vairākiem modulāriem koka un metāla elementiem. Tā ir rūpīgi izstrādāta, izglītojoša vide, lai drošos apstākļos apgūtu dažādas veloprasmes un mācītos pārvarēt pilsētvidē sastopamus šķēršļus – bedres, trepes, sliedes, apmales, ceļu segumu maiņas un citu. Šāda trase palīdz velobraucējam gūt izpratni un sagatavo viņu pilsētas satiksmei, skaidrojusi E. Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Velotrase un veloparks savukārt ir interesanti braukšanas prasmju attīstīšanai gan velobraucējiem, gan arī skūteristiem, skrituļslidotājiem, skrituļdēļotājiem. Piedzīvojumu velotrasē drošos apstākļos var apgūt dažādas velobraukšanai būtiskas prasmes – līdzsvaru, koor­dināciju, stabilitāti, ātruma kontroli, manevrēšanu, pareizu trajektoriju izbraukšanu.


Projektu iekavē tā apjoms un sarežģītības pakāpe. “Taču, lai konkrēto teritoriju sagatavotu šāda objekta ierīkošanai, primāri jānovērš tās galvenā problēma – ūdens uzkrāšanās no apkārtējām augstāka līmeņa teritorijām pēc lietavām un pavasarī, kūstot sniegam, un tā novadīšana,” norādījusi
E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.