Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vecāki bērnudārzā izbūvē āra klasi

Pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” 3. grupas bērnu vecāki iestādes pagalmā izbūvējuši āra klasi. Bērnu vecāku projekta pieteikumu par āra klases izbūvi projektu konkursā atbalstīja nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” un biedrība “Daibes ilgtspējas centrs”, piešķirot šim nolūkam finansējumu. Tas ir vēl viens solis uz priekšu bērnudārza dalībai ekoskolu programmā, veicinot regulāru ilgtermiņa darbu vides jautājumu risināšanā pirmsskolā, iesaistot šajā darbā arī bērnu vecākus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksniete Diāna Piterāne pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” 3. grupas bērnu vecāku vārdā bija iesniegusi projekta pieteikumu Alūksnes un Apes novada fonda un biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” 16. projektu konkursā “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”. “Konkurence konkursā bija liela, pavisam saņēmām 22 projektu pieteikumus, bet ziedotāji, tos izvērtējot, atbalstīja tikai astoņus. Starp tiem 386 eiro lielu līdzfinansējumu saņēma bērnudārza “Sprīdītis” 3. grupas vecāki, kuri bija iesnieguši pieteikumu par āra klases izveidi pirmsskolas izglītības iestādes pagalmā,” laikrakstam stāsta Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Papildus projektā iegūtajai naudai, bērnu vecāki piedalījās ar līdzfinansējumu, kas bija nepieciešams nojumes piegādei, uzstādīšanai, dažādu materiālu uzglabāšanai nepieciešamo kastīšu iegādei, izkārtnei un izbūvētajai sētiņai, kopumā ar konkursā iegūto naudu āra klases izveidē ieguldot apmēram 400 eiro, nerēķinot vēl arī savu darbu.

Projekta “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām” ietvaros PII “Sprīdītis” pēc ilgāka pārtraukuma šogad atkal notika tradicionālā Ģimeņu diena. Laika apstākļi todien nebija labvēlīgi, lai darbotos jaunizveidotajā āra klasē, tādēļ bērnu aktivitātes kopā ar vecākiem noritēja iestādes telpās. “Sadarbojoties ar Alūksnes un Apes novada fondu, Alūksnes pilsētas bibliotēku, Alūksnes muzeju, Alūksnes Bērnu un jauniešu centru un biedrību “Jaunieši Alūksnes novadam”, aktivitātes notika pavisam astoņās iestādes vietās. Mūs uzrunāja Alūksnē patvērumu ieguvusī ukrainiete Svetlana Kučer un pateicās alūksniešiem par atbalstu ukraiņu bēgļiem. Todien ukraiņu atbalstam saziedojām arī 24,50 eiro,” gandarīta stāsta A. Apine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērni un vecāki piedalījās viktorīnās, burtu spēlēs, spēlēja seno laiku galda spēles un kriketu, kā arī Vides spēlē, ko katram novada dārziņam un skolu pirmsskolas grupai izgatavoja “Sprīdīša” padomes un ekoskolu padomes locekle Marta Stradiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.