Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties ārkārtas atbalstam cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē

Foto: pixabay.com

LAD ir uzsācis pieņemt pieteikumus Eiropas Savienības un valsts ārkārtas pielāgošanas atbalstam cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstam var pieteikties līdz 2022. gada 20.jūlijam, iesniedzot pieteikumu Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Atbalstam var pieteikties Lauku atbalsta dienesta klienti, kuriem Lauksaimniecības datu centrā ir reģistrēts cūku ganāmpulks, par kuru katru mēnesi iesniegts kopsavilkums par dzīvnieku kustību iepriekšējā mēnesī, vai mājputnu ganāmpulks, kā arī tie lauksaimnieki, kuri nodarbojas ar mikrozaļumu, dārzeņu vai dārzeņu stādu audzēšanu segtajās platībās.

Atbalstu piešķir, lai daļēji segtu dīzeļdegvielas, elektroenerģijas, kurināmā (gāze, šķelda, granulas, malka, kurināmā dīzeļdegviela u.c.), minerālmēslojuma (tikai segto platību dārzeņkopības nozarē) un lopbarības, t.sk. lopbarības izejvielas (tikai cūkkopības un mājputnu audzēšanas nozarē) izmaksu pieaugumu saimniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprēķinot norādīto ražošanas resursu izmaksu pieaugumu, tiks salīdzināts laikposms no 2022.gada 1.februāra līdz 2022.gada 30.jūnijam ar laikposmu no 2021.gada 1.februāra līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Piesakoties atbalstam, atbalsta pretendents apņemas krīzes gadījumā iesaistīties iedzīvotāju apgādē ar pārtiku un nepārtraukt darbību atbalstītajā nozarē vismaz 12 mēnešus pēc atbalsta saņemšanas. Ja atbalsta saņēmējs norādītajā laikā pārtrauc darbību, atbalsts būs jāatmaksā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.