Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai “Velo ostā” jālieto ķiveres un var braukt reibumā?

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Laikraksta redakcijā vērsās kāda alūksniete, kura vēlas zināt, vai dažādu transportlīdzekļu iznomātājiem “Velo ostai” cilvēki nav jānodrošina ar ķiverēm. Viņa arī norāda, ka ar nomas transportlīdzekļiem pārvietojas cilvēki alkohola reibumā, kas, viņasprāt, nav pieļaujams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Velo ostas” pārstāvis Kaspars Puris skaidro, ka nomas punktā ir pieejamas ķiveres. “Tās piedāvājam visiem braucējiem bez maksas. Tā kā elektriskais nomas inventārs var sasniegt ātrumu 25 kilometrus stundā, iesakām visiem klientiem rūpēties par savu un bērnu drošību un izmantot mūsu piedāvātās ķiveres. Pēc ceļu satiksmes noteikumiem tikai bērniem līdz 12 gadiem ir obligāti jālieto aizsargķiveres. Pieaugušie var izvēlēties, lietot vai nē. Mūsu uzdevums ir nodrošināt aizsargķiveres un ieteikt tās lietot. Eiropas Savienībā nav nevienas valsts, kur pieaugušiem cilvēkiem, braucot ar velosipēdu, pilsētā būtu obligāti jālieto aizsargķivere. Lielākajā daļā ES valstu ķiveres nav obligātas arī bērniem,” norāda K. Puris.

Foto: Unsplash, Attēlam ilustratīva nozīme

Viņš arī norāda, ka “Velo osta” ir kategoriski pret braukšanu alkohola reibumā. “Esam vairākkārt atteikuši velo nomas pakalpojumus klientiem, kuri ir redzamā alkohola vai apreibinošo vielu ietekmē. Diemžēl, nododot nomas inventāru, nevaram būt droši, ka cilvēks būs atbildīgs un ņems vērā valstī pastāvošās likuma normas – ievēros ceļu satiksmes noteikumus un nelietos alkoholu. “Velo osta” ir par drošu un patīkamu vidi mūsu pilsētas viesiem un iedzīvotājiem, tāpēc sadarbojamies ar pašvaldības policiju, lai visas nepatīkamās situācijas atrisinātu,” saka K. Puris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.