Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai skolas gatavas 1. septembrim?

Foto: pixabay.com

Alūksnes novada pašvaldības Sociālās, izglītības un kultūras komitejas augusta sēdē izskatīja vien trīs darba kārtības jautājumus, un tikai viens bija saistīts ar izglītības procesu – grozījumiem saistošajos noteikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātu Aivaru Fominu tas izbrīnīja, jo tūlīt skolās sāksies jaunais mācību gads. Citos gados augusts bijis bagātīgs mēnesis ar jautājumu risināšanu, kas saistīti ar izglītību. “Vai par skolām vairāk jautājumu nebūs? Viss ir kārtībā un atrisināts? Godīgi sakot, es tādu neatceros, ka augustā pirms 1. septembra skatām vien pāris jautājumus,” norādīja A. Fomins. Kāda ir situācija skolās un vai pietiek pedagogu, sēdē pēc deputāta interesēšanās skaidroja Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča. “Šobrīd pilnīgi droši zinu, ka divi jautājumi par skolām būs jāskata septembrī. Viens ir par ēdināšanas atbalstu pirmajām ceturtajām klasēm, ko šobrīd vēl tikai izlemj valdībā. Ir prognoze, ka valsts atbalsts būs 2,15 eiro, un tas nozīmē, ka pašvaldībai būs jālemj par finansējumu otru 50 % apmaksai,” skaidroja G. Kupča un norādīja, ka Izglītības pārvaldes rīcībā šobrīd ir tikai provizoriskais skolēnu skaits, tādēļ precīzi par ēdināšanas izmaksām varēs lemt septembrī.

Arī par pedagogu darba samaksu un finansējuma sadali lemt varēšot tikai septembrī, kad būs zināms skolēnu skaits. “Arī viens vai divi bērni var izmainīt klašu komplektu skaitu un mainīt apmaksāto stundu skaitu. Ja augustā jau par to lemtu, septembrī būtu kādi grozījumi,” piebilda G. Kupča. Šobrīd arī neesot tādu lemjamu jautājumu, kas neļautu uzsākt skolās mācības 1. septembrī. “Apjautāti visi izglītības iestāžu vadītāji par nodrošinājumu ar pedagogiem. Par to satraucas un domā visā valstī. Šobrīd trūkst logopēda, ir izsludināti konkursi, bet nav tā, ka kādu mācību priekšmetu nemācīs, jo nav pedagogu. Šobrīd tādu ziņu nav. Ir informācija par skolotājiem ar nopietnām veselības problēmām, kuru ārstēšana varētu būt ilgstoša. Tas varētu radīt problēmas, būs jāmeklē aizvietotāji,” teica G. Kupča.

Provizoriskais skolēnu skaits jaunajā mācību gadā – 1360, janvārī skolēnu skaits bija 1369.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.