Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāk Miera ielas pārbūvi Alūksnē

18. un 19. jūlijā tehnika intensīvi strādāja gan Miera ielā, gan uz ceļa Lielo kapu teritorijā, lai nofrēzētu veco asfalta segumu. “Tuvāko nedēļu laikā plānots uzsākt arī ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi no Pils un arī Melnuma ielas puses, ielas apauguma noņemšanu un paredzētos demontāžas darbus. Ceturtdien, 14. jūlijā, notika projekta pirmā būvsapulce, kurā tikās pašvaldības kā pasūtītāja, būvuzņēmuma un būvuzrauga pārstāvji,” laikrakstu informē Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Miera ielas pārbūve ir viens no pašlaik apmēram 50 būvniecības projektiem, kurus īsteno Alūksnes novadā. Šī ir stratēģiski nozīmīga iela, kas atrodas blīvi apdzīvotā teritorijā. No satiksmes viedokļa šis ir sarežģīts objekts, jo ir liela gājēju un autotransporta intensitāte, tādēļ būvniecības laikā visiem jāspēj “sadzīvot”,” būvsapulcē uzsvēra Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis.

Frēzēšanas laikā autotransporta kustība tur ir organizēta ar luksoforu. “Lūdzam autovadītājus būt saprotošiem un pacietīgiem ielas pārbūves laikā un ievērot izvietotos satiksmes organizācijas līdzekļus!” norāda E. Aploka.

Būs jāpiecieš

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daļa alūksniešu gan ir ne visai apmierināti, ka vērienīgos Miera ielas pārbūves darbus uzsāka neilgi pirms kapusvētkiem, kas Alūksnē vienmēr ir ļoti bagātīgi apmeklēti. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Druvis Tomsons, jautāts par darbu uzsākšanas laika izvēli, atbild, ka tas bija nepieciešams, lai pēc iespējas ātrāk piemērotos laika apstākļos ielai varētu uzklāt jaunu asfalta segumu, lai gan projekts noslēgsies tikai nākamgad. “Atsevišķi cilvēki neapmierināti būs vienmēr. Tie, kuri tagad izsaka savus aizrādījumus, rudenī, kad līs, un ziemas sākumā, kad jau būs nelieli mīnusi, atkal norādīs par nepareizā laikā veiktiem būvdarbiem. Asfalta liešanai ļoti svarīgs nosacījums ir piemēroti laika apstākļi. Kas attiecas uz kapusvētkiem, tad visi zinām, ka arī Lieldienās, Vasarsvētkos, Jāņos un Ziemassvētkos cilvēki dodas uz kapiem pie saviem tuviniekiem. Arī Svecīšu vakars tūlīt būs klāt. Darba apjoms ielas pārbūvei ir vērienīgs, vairāk kā kilometrs, tādēļ ir grūti iekļauties kādā īsākā starpposmā,” laikrakstam saka D. Tomsons un atvainojas, ka tomēr neērtības kādu laiku būs jāpiecieš visiem, kuri dodas uz kapiem, visiem, kuri brauks uz ezeru un kuri šajā ielā dzīvo.

Viņš uzsver, ka pašvaldība pēc iespējas ātrāk pavasarī izsludināja iepirkumu, lai noskaidrotu būvnieku, un priecājas, ka jau pirmajās darba uzsākšanas dienās ir tik daudz izdarīts. “Nereti pašvaldības iepirkumi ir sarežģīti, tie ievelkas, tādēļ darbs sākas tikai rudenī. Paši atceramies, cik bēdīgi bija ar ceļa Jaunanna – Litene remontdarbiem, kurus veica rudenī, cik nekvalitatīvs bija ceļa segums…” saka D. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.