Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uz vietējiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā valsts teritorijā

Turpinoties atkusnim, apgrūtināta braukšana ir uz vietējiem autoceļiem visā valsts teritorijā. Lai uzlabotu braukšanas apstākļu, šodien plkst. 11.00 uz ceļiem strādā 53 VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autoceļi ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst.

Ceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, un MK noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. Tomēr, ņemot vērā pašvaldību lūgumus, VSIA Latvijas Valsts ceļi reģionālā nodaļa var dot rīkojumus LAU veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos. Vairāk par valsts ceļu uzturēšanu ziemā šeit: https://lvceli.lv/celu-tikls/buvnieciba-un-uzturesana/celu-uzturesana/.

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji. Aicinām autovadītājus izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti uzmanīgiem šādos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Meteorologu prognozes liecina, atkusnis turpināsies līdz nedēļas vidum, sākot no ceturtdienas, gaisa temperatūra pakāpeniski kļūs zemāka.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs un Komunikācijas daļa  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.