Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uz “Covid – 19” testu jāgaida nedēļa

Strauji pieaug pieprasījums pēc laboratoriju “Covid-19” testiem, līdz ar to iedzīvotājiem testu nākas gaidīt vairākas dienas. Rinda ir arī SIA “Centrālā laboratorija” Alūksnes filiālē, kur plānots pagarināt darba laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Centrālā laboratorija” Alūksnes filiāles vecākā biomedicīnas laborante Valda Broka – Priedīte stāsta, ka šāda situācija ir pēdējās divas nedēļas. Pašlaik ik dienas filiālē tiek apkalpoti apmēram simts cilvēki un pieraksti tiek veikti ik pa trīs līdz piecām minūtēm.

“Ja šodien (trešdien – red.) piesakās uz testu, tad varam piedāvāt pierakstu tikai uz 9. februāri, tātad jāgaida nedēļa. Testa veikšanas laiku ir iespējams sarunāt ātrāk tiem, kuriem tas akūti nepieciešams, piemēram, uz operācijām vai līdzīgās situācijās. Tad aicinām, lai nāk, un pa vidu rindai mēģinām atrast vietu,” stāsta V. Broka – Priedīte. Jautāta, vai laboratorijas apmeklētāji saprotoši attiecas pret to, ka pakalpojums jāgaida, laborante atzīst, ka mēdz būt dažādi, un ar to rēķinās.

Vairākas laboratorijas filiāles šo apstākļu dēļ jau ir pagarinājušas darba laiku vai papildinājušas cilvēkresursus, un arī Alūksnes filiālē tas apsvērts. “Vēl jāsaskaņo ar zvanu centru, bet plānojam darbu sākt jau pulksten 8.00,” informē laborante. Pašlaik laboratorija strādā no pulksten 9.00 līdz 16.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Broka – Priedīte novērojusi, ka saslimšana ar “Covid – 19” izteikti palielinās skolas vecuma bērnu vidū, līdz ar to šī vecuma grupa ir tā, kas testējas visvairāk. Pie tam – slimo gan nevakcinētie, gan vakcinētie, taču pēdējie izteikti vieglākā formā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.