Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Turpinām sekot strīdus situācijai

TRAUCĒ ZEMES DARBIEM. A. Raktiņš demonstrē kādu vietu uz savas zemes, kur atainota situācija – kā elektrolīnija traucē zemes apstrādes darbos. “Tieši šo iemeslu dēļ, kad zemi ir grūtības apstrādāt, vēlos, lai īpašumā “Ābelītes” jaunuzbūvētā elektrolīnija tiktu demontēta un atrastos iepriekšējās robežās,” uzsver zemnieks.
Teksts un foto: Loreta Jargane

Šovasar lasītājiem stāstījām par Alūksnes novada Kalncempju pagasta “Ābelīšu” iedzīvotāja Antona Rakstiņa problemātisko situāciju. Viņu neapmierināja elektrolīnijas būvnieku darbs viņa zemes īpašumā, un nespēdams to atrisināt citāti, saimnieks ķērās pie diezgan radikālas metodes – iezāģējot elektrolīnijas stabos ar motorzāģi. Redakcija turpina turēt roku un šī notikuma pulsa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Antons Rakstiņš

Sazinoties ar A. Rakstiņu un citu iesaistīto organizāciju pārstāvjiem, uzzinām, ka saimnieks joprojām gaida, kad jaunizbūvēto elektrolīniju demontēs, lai viņš var veikt lauka apstrādes darbus, ko darīt ir pēdējais laiks.

Nevēlas kašķēties
Joprojām aktuāls jautājums par to, kā sākotnēji tika pieņemts lēmums par elektrolīnijas izveidi šajā vietā. Pārstāvji no “Sadales tīkla” apņēmās atkārtoti vaicāt par to Latvijas Valsts ceļiem (LVC). Lai arī iepriekš LVC pārstāvji apgalvojuši, ka izvērtējums, vai esošā līnija atrodas uz LVC zemes, netiks sniegts tikmēr, kamēr līnija netiks pabeigta jeb nodota. Arī AS “Sadales tīkls” projektu vadītājs Imants Krūmiņš norādīja: “ Mēs, protams, varam gadiem kašķēties, bet tas nav mūsu interesēs, tāpēc vēlamies atrisināt situāciju, kas radusies Kalncempju pagasta īpašumā “Ābelītes”.”

Gaida atbildi
“Sadales tīkla” pārstāve Alīna Kozlovska informē, ka pašlaik nav daudz aktuālās informācijas, jo jāsagaida atbilde no LVC. “Esam “Latvijas Valsts ceļiem” nosūtījuši informācijas pieprasījumu par konkrēto projektu un pašlaik gaidām LVC atbildi. Atgādinām, ka mūsu piesaistītais projektētājs, sagatavojot elektrolīnijas projektu, vadījās pēc oficiālajiem Valsts zemes dienesta datiem. Pēc tiem vadījās arī neatkarīgs mērnieks “Geo Latgale”, atzīstot, ka līnija izbūvēta atbilstoši saskaņotajam projektam un atrodas uz LVC zemes (tikai viens, pēdējais, A-veida balsts atrodas uz zemju robežas),” tā A. Kozlovska.

Atteikts uzsākt kriminālprocesu

Lasītāji atminas – tad, kad A. Rakstiņš secināja, ka būvniecības laikā netika ņemti vērā viņa norādījumi un jaunā līnija izbūvēta 12 metrus no LVC piederošās zemes, viņš uzdrošinājās ar motorzāģi zāģēt elektrības stabus. Par ko darbu veicēji  SIA “Amatas energoceltnieks” vērsās Valsts policijā ar ziņojumu, ka 2021. gada 20. jūlijā elektrolīnijā A. Rakstiņš ar motorzāģi sabojājis trīs pārbūvētās elektrolīnijas koka balstus (stabus). Tomēr, Valsts policija, vadoties pēc SIA “Amatas Energo Celtnieks” iesniegtā iesnieguma un materiāla kopumā secinājusi, ka elektrotīkli vēl joprojām nav nomainīti un turpina pildīt tiem paredzēto funkciju, tādēļ norāde uz to, ka elektrotīkla balsti ir sabojāti un bez atbilstošas atjaunošanas ir neizmantojami pēc to nozīmes, nav pamatota. Balstoties uz šo, Valsts policija lēma, ka kriminālprocesa uzsākšana ir atteikta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.