Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Trūkst trīs medicīnas speciālistu

Alūksnes novada pašvaldības domes sēdē šomēnes deputāti apstiprinās jaunus saistošos noteikumus par pašvaldības stipendiju piešķiršanu speciālistu piesaistei Alūksnes novadā. Šādi noteikumi pašvaldībai jau bija, tomēr jaunajos mainītas vairākas nianses, lai speciālisti tiešām paliktu strādāt Alūksnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus jauno saistošo noteikumu izdošanai, deputāti apstiprinās arī 2022. gadā atbalstāmās jomas speciālistu piesaistei un tajās nepieciešamos speciālistus. Diskusija par jaunajiem noteikumiem notika pirmdien, 18. jūlijā, Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē.

Saistošo noteikumu jaunās redakcijas mērķis ir precizēt kārtību, kādā piešķiramas stipendijas, lai veicinātu kvalificētu speciālistu piesaisti Alūksnes novada pašvaldības iestādēm, aģentūrām un kapitālsabiedrībām (kurās vismaz 50 % kapitāla daļu pieder pašvaldībai), kas ilgtermiņā ir nozīmīgas Alūksnes novada attīstībai, kā arī, pildot Alūksnes novada pašvaldības Attīstības programmā 2022. – 2027. gadam noteikto pašvaldības atbalsta paplašināšanu jauno speciālistu piesaistei.

Saistošie noteikumi paredz arī jaunu Alūksnes novada pašvaldības stipendijas veidu – vienreizēju stipendiju 2000 eiro apmērā augstākās izglītības studiju programmas pēdējo kursu studentiem pašvaldībai nepieciešamo speciālistu piesaistei. Pašvaldības stipendijai jābūt kā stimulam izvēlēties strādāt tieši Alūksnes novadā, jo konkurence jaunu speciālistu piesaistē ir liela. Noteikumos iekļauta norma, ka jaunam speciālistam būs jāstrādā klātienē normāls darba laiks piecus gadus. I

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā 2022. gada atbalstāmā joma speciālistu piesaistei noteikta medicīna, un pašlaik novadā nepieciešami trīs speciālisti – anesteziologs, internists/pulmonologs, radiologs, komitejā informēja L. Langrate. Deputāts Laimonis Sīpols neslēpa izbrīnu – vai tiešām citās jomās speciālistu netrūkst. Kā piemēru viņš minēja izglītības jomu – vai tiešām visur skolotāju pietiek? L. Langrate skaidroja, ka jūnijā Izglītības pārvalde lūdza pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām sniegt informāciju par tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā nepieciešamajiem speciālistiem. “Apkopojot iesūtītos datus, rezultāts ir šāds. Atbildes sniedza visas iestādes. Ir informācija par visām jomām un zinām, kādi speciālisti būs nepieciešami tuvākajos gados,” skaidroja L. Langrate, norādot, ka sarakstu varēs papildināt pēc nepieciešamības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.