Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Trešdien Alūksnes Kultūras centrā uzsāks vakcināciju

Foto: Agita Bērziņa

Rīt, 28. aprīlī, pašlaik uz vienu dienu tiks atvērts vakcinācijas centrs Alūksnes Kultūras centra telpās. Paredzēts, ka vakcīnu pret “Covid-19” rīt tur varēs saņemt izglītības darbinieki no prioritārās grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcināciju Alūksnes Kultūras centrā organizēs AS “Veselības centru apvienība”. Tās pārstāvis Imants Grebņickis portālam “Alūksniešiem.lv” norāda – 28. aprīlī vakcinācijas centrs Alūksnē strādās no pulksten 10.00 līdz 18.00. Rīt Alūksnē izmantos “Pfizer” vakcīnas.

“Pierakstu jau esam izveidojuši. Tās būs tikai personas no valstī noteiktajām prioritārajām grupām, kuri ir pierakstījušies, ka vēlas vakcinēties interneta vietnē www.manavakcina.lv . Vakcinācijas birojs mums iesniedza sarakstu ar šo personu datiem, mēs viņus apzvanījām un izveidojām pierakstu uz 28. aprīli Alūksnes Kultūras centra telpās iekārtotajā vakcinācijas centrā,” stāsta I. Grebņickis.

I. Grebņickis norāda – diemžēl bijušas lielas grūtības nokomplektēt darbiniekus no Alūksnes novada cilvēkiem, tādēļ šoreiz personāls noformēts Rīgā un vakcinēt alūksniešus brauks rīdzinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc 28. aprīlī gūtās pieredzes Alūksnē varēsim izvērtēt – vai, kā un kad vakcinācijas centrs Alūksnē strādās no 6. maija. Pašlaik tas ir zem lielas jautājuma zīmes, jo mums trūkst personāla. Brigādi gribējām komplektēt no vietējā personāla, bet atsaucība bija maza, īpaši no ārstu un feldšeru puses,” saka I. Grebņickis un uzsver – AS “Veselības centru apvienība” joprojām gaida un priecāsies, ja darbam Alūksnes vakcinācijas centrā pieteiksies vietējie ārsti un feldšeri.

“Līdz šim interese diemžēl ir ļoti maza. Ar lielām grūtībām esam dabūjuši vienu medicīnas māsu no Alūksnes novada, kura rīt nāks un strādās mūsu brigādē, vēl divas medicīnas māsas nāks vērot procesu un ir pieteikušies daži reģistratori. Tas arī viss. Diemžēl nav neviena ārsta un feldšera,” saka I. Grebņickis.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova gan norāda – atsaucību ir izrādījuši vairāki Alūksnes novadu medicīnas darbinieki: gan medicīnas māsas no izglītības iestādēm, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. “Viņi ir gatavi sadarboties ar AS “Veselības centru apvienība” un iesaistīties vakcinācijas procesa īstenošanā Alūksnē. Domāju, ka personāla būs pietiekoši,” domā J. Čugunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības izpilddirektore regulāri attālināti piedalās dažādās sanāksmēs, gūstot jaunāko informāciju par vakcinācijas procesu valstī. “Pašlaik Latvija tiešām saņem daudz vakcīnu – cerams, ka vakcinācijas process sāks ritēt daudz raitāk un arī Alūksnes novadā palielināsies jau vakcinēto personu loks. Pašlaik valstī jau atver sesto prioritāro grupu, bet pie mums novadā, tāpat kā citos Latvijas novados, vēl nav pabeigta potēšana pat pirmo prioritāro grupu pārstāvjiem. Labā ziņa ir tā, ka valstī gatavojas ieviest arī darba kolektīvu vakcinēšanu – ja nāks ar vienotu iesniegumu kā iestāde, tad arī tiks vakcinēti, bet pašlaik vēl nav zināms, kuras būs tās nozares, par to vēl lems Ministru kabinets.

Savukārt to, kad ikviens iedzīvotājs, kurš vēlas, varēs saņemt vakcīnu, vēl neviens valstī nerunā. Tāpat kā par to, kad tiks vakcinēti pašvaldībās strādājošie,” saka J. Čugunova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.