Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Trapenes skolai meklē jaunu direktoru

Lai arī Smiltenes novada pašvaldībā šogad nav paredzēta reorganizācija izglītības nozarē, dažas pārmaiņas tomēr notikušas. D. Ozoliņa Apes pamatskolas mācību punktā Vidagā vairs neizglītosies 1. līdz 6. klases bērni, darbosies vien pirmsskolas grupiņas. Savukārt Trapenes sākumskolai meklē jaunu direktoru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs stāsta, ka novadā šobrīd tikai izstrādā stratēģiju. “Mana nostāja – nekādu reorganizāciju neveicam, kamēr nav pamatojuma un sarunu ar iedzīvotājiem. Šobrīd reorganizācijai nav nekāda pamata. Arī četrām citām skolām novadā mainījās vadība dažādu iemeslu dēļ. Trapenes skolas gadījumā jau četrus gadus cītīgi un ļoti labi direktora pienākumus veica Una Reķe. Nezinu iemeslu, kādēļ vēl Apes novada laikā pieņēma lēmumu, ka U. Reķe ir direktora pienākumu izpildītāja. Tas nevarēja būt ilglaicīgs risinājums. Pat akreditācijas komisija nevar vērtēt skolas direktoru, kā to prasa Ministru kabineta noteikumi, ja ir tikai pienākumu izpildītājs. Otrkārt, tas noteikti atstāja iespaidu uz pašiem darbiniekiem un vidi kopumā, radot nestabilitāti,” skaidro E. Roslovs.

Pārtraukt darba attiecības izlēmusi pati U. Reķe. Gan Trapenes sākumskolā, gan D. Ozoliņa Apes pamatskolā, kur bija direktores vietniece. Ilgus gadus viņa bija direktore Vidagas Sikšņu pamatskolā, ko pirms diviem gadiem reorganizēja par D. Ozoliņa Apes pamatskolas mācību punktu.

Diemžēl mācību punktā Vidagā notikušas pārmaiņas, kuru rezultātā tur vairs nemācīsies 1. līdz 6. klases bērni, bet būs tikai pirmsskolas grupiņas. Iemesls tam ir pedagogu trūkums. E. Roslovs norāda, ka tā nav reorganizācija. Bērnu vecāki saprot, ka tehniski varētu būt grūtības nodrošināt mācības, izlēmuši bērnus izglītot citās skolās, piemēram, Gaujienā un Grundzālē. Pirmsskolu pedagogu trūkums neietekmē, tāpēc tur darbs turpināsies, kā ierasts. Vēl pagājušajā mācību gadā mācību punktā mācījās 19 bērni no 1. līdz 6. klasei. “Pat tad, ja atrastu pedagogus, bērni nez vai atgrieztos. Klašu komplektus izveidot vairs nevarētu, pat ne apvienotās klases,” saka E. Roslovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš ir zinošs par izglītības tīkla reformu Alūksnes novadā, kas plaši izskanēja visā Latvijā. E. Roslovs pieļauj, ka nākotnē reorganizācija būs Smiltenes novadā, jo, piemēram, mainīsies pedagogu mērķdotācijas sadales noteikumi un mainīsies skolēnu un skolotāju proporcija. Tas varētu nest līdzi arī kādu reorganizāciju. “Izstrādāsim stratēģiju un sapratīsim, ko nākotnē darīt. Tas, ka kaut kas mainīsies, ir pilnīgi skaidrs,” norāda E. Roslovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.