Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tikai pēc iepriekšēja pieraksta

Foto – Shutterstock

Nepietiekamā valsts finansējuma dēļ no 15. septembra “Centrālā laboratorija” visās filiālēs valstī, tostarp arī Alūksnē, laboratoriskos izmeklējumus sniegs valsts apmaksātās kvotas ietvaros rindas kārtībā, iepriekš piesakoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas saistīts ar valsts apmaksāto laboratorijas pakalpojumu pieprasījuma palielināšanos un nepietiekamo mēneša limitu (kvotu), laikrakstu informē Centrālās laboratorijas pārstāve Līga Ribkinska.

Centrālā laboratorija analīžu veikšanai jau līdz augusta beigām bija izmantojusi valsts atvēlēto 2023. gada finansējumu. “Iemesls tam ir valsts budžeta nepārdomātā plānošana, nepiešķirot pietiekamu finansējumu veselības aprūpes iestādēm, ģimenes ārstiem un ārstiem speciālistiem, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieprasījuma statistikas analīzi. Valsts apsola, ka piešķirs iedzīvotājiem kvotas analīžu veikšanai, bet laboratorijām nesamaksā par sniegtajiem pakalpojumiem. Arī šogad finansējums piešķirts nepietiekamā apmērā, un valsts apmaksātajiem pakalpojumiem nauda beidzas katra mēneša 10., 15. datumā. Tādēļ no 15. septembra pacientus apmaksātu analīžu veikšanai pieņemsim tikai rindas kārtībā. Lai kliedētu mītus, paskaidrojam, ka “Centrālā laboratorija” valsts apmaksātās analīzes sniedz par valsts noteiktu tarifu, kas ir vienāds valstij piederošajām laboratorijām un privātajām laboratorijām,” skaidro L. Ribkinska.

Pieteikties valsts apmaksātu analīžu veikšanai “Centrālajā laboratorijā” var šādi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• pierakstoties mājas lapā www.laboratorija.lv no 20. septembra,

• zvanot pa tālruni 67 334 433,

• vēršoties savai dzīvesvietai tuvākajā laboratorijas filiālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez iepriekšējā pieraksta laboratorijā var vērsties pacienti, kuriem nepieciešams valsts apmaksātais izmeklējumus ārpus kvotām:

• pacienti ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu uz laboratoriskiem izmeklējumiem, ja nosūtījumā ir norāde uz izmeklēšanas steidzamību – “steidzīgs” vai “cito” izmeklējums, ko apstiprina ārsts ar savu zīmogu un parakstu,

• pacienti, kuri veic izmeklējumus par saviem līdzekļiem,

• pacienti, kuriem izmeklējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

AVOTS: “CENTRĀLĀ LABORATORIJA”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.