Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tēzaurs.lv aicina “Balsu talkā”

Atzīmējot Eiropas Valodu dienu un publiskojot skaidrojošās un sinonīmu vārdnīcas jaunāko versiju, Tēzaurs.lv aicina savus lietotājus piedalīties sabiedriskajā iniciatīvā Balsutalka.lv.Dalībnieku uzdevums ir nolasīt dažus īsus teikumus, pievienojot savas runas ierakstu latviešu valodas datu kopai, kurā tiek iemūžināta mūsdienās runātā latviešu valoda, lai saglabātu to nākamajām paaudzēm un veicinātu pētījumu un tehnoloģiju attīstību jau šodien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tikko ir iznākusi “Tēzaura” rudens versija, kurā aicinām ikvienu, arī daudzos un dažādos “Tēzaura” lietotājus piedalīties “Balsu talkā” – nolasīt vismaz piecus teikumus un pievienot savas balss ierakstu latviešu valodas datu kopai, kurā tiek iemūžināta daudzveidīga mūsdienās runātā latviešu valoda. Līdz šim savākti ieraksti vairāk nekā 150 stundu apjomā. Vienlaikus aicinām piedalīties arī jau ierakstīto runas paraugu pārbaudē. Kopā paveikto var aplūkot, analizēt un klausīties Balsutalka.lv runas korpusā,” aicina Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratorijas (AiLab) vadošā pētniece Baiba Valkovska.

Lai piedalītos “Balsu talkā”, dalībniekiem nav jāreģistrējas: runātāji ierakstus var veikt anonīmi, neatstājot par sevi nekādus papildu datus. “Arī tad, ja reģistrēsieties, norādītā demogrāfiskā informācija, piemēram, vecums un dzimums, publiskajā datu kopā netiek sasaistīta ar dalībnieka kontu “Common Voice” platformā,” uzsver B. Valkovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.