Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tapusi pašvaldības Alūksnes īpašumu karte

Avots: Alūksnes novada pašvaldība

Izveidota jauna karte, kurā uzskatāmi attēloti Alūksnes novada pašvaldībai piederošie īpašumi Alūksnes pilsētā. Tā radīta, lai iedzīvotājiem būtu iespēja redzēt pilsētā atsavināmos zemes īpašumus, īpaši starpgabalus, un lai pilsētai, novadam piesaistītu potenciālos investorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno karti prezentēja oktobra tautsaimniecības komitejas sēdē. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – tā tapusi pusgada laikā, un uzteica pašvaldības Īpašumu nodaļas darbiniekus un citus speciālistus par paveikto. “Tādas pašas kartes ir izveidotas par katru no pagastiem. Kartēs visas iekrāsotās zonas saistītas ar pašvaldības īpašumu, atainojot tā statusu: vai tas vajadzīgs pašvaldības funkciju veikšanai, ir iznomāts, potenciāli atsavināmas teritorijas. Tagad pašvaldībai ir ne tikai saraksts ar potenciāli atsavināmajiem īpašumiem, bet arī uzskatāma karte,” viņš saka.

Avots: Alūksnes novada pašvaldība

Ar nosacījumiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dz. Adlers uzsver – karte palīdzēs gan pašiem vieglāk orientēties, gan informēt sabiedrību. “Piemēram, ja ir gabals X stratēģiskā teritorijā, tad investors var to apskatīt, vērsties pašvaldībā, mēs izskatām viņa vēlmes. Uzskatu, ka nākotnē pašvaldības zemes gabalus vajag atsavināt ne tādēļ, ka kādam par tiem ir interese un nauda, lai to izsolē nopirktu, bet noteikt nosacījumu no pašvaldības puses: atsavinot stratēģisku teritoriju, investēt līdzekļus noteiktā apjomā un laikā,” saka Dz. Adlers.

Līdz šim pašvaldībai šāda prakse un piemēri jau ir ar ēku īpašumiem, piemēram, kādreizējais ugunsdzēsēju depo Pils ielā, iepretim Bībeles muzejam, ko pašmāju uzņēmums, kas to atpirka no pašvaldības pirms diviem gadiem, tagad remontē. Dz. Adlers uzskata, ka šajos gadījumos šis nosacījums “ir nostrādājis”. “Tāpēc tas pats varētu attiekties uz zemēm un vērtīgākiem īpašumiem,” domā Dz. Adlers un piebilst, ka pašlaik gan vēl konkrētu interesentu – pircēju kādam no zemes gabaliem – neesot.

Atvērti investīcijām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alūksnes novada teritorijas attīstība ir ļoti atkarīga no investoru investīcijām, tādēļ jārada dažādi veidi, kā viņus uzrunāt, piesaistīt – tostarp ar šāda veida kartēm, kur atainots, kas mums ir un ko varam piedāvāt. Tā varēsim piesaistīt arī uz ārvalstīm izbraukušos novadniekus, kuri tur sapelnījuši naudu un ir gatavi atgriezties.

Piemēram, teritoriju Siseņu priedēs esam iezīmējuši kā atsavināšanai nododamu zemi ar nosacījumiem, bet pašvaldības mērķis nav šobrīd pārdot mežu. Ja kādam lielam investoram interesētu šī teritorija, varam izskatīt. Protams, ja piedāvā 100 000 eiro investīcijas, tad nepārdosim teritoriju, bet, ja, piemēram, kāds ir gatavs investēt 15 – 20 miljonus eiro un viņam nepieciešami 40 hektāri zemes, tad, manuprāt, šādi priekšlikumi pašvaldībai jau gan būtu jāizskata. Galvenais, ka Alūksnes novads kā pašvaldība ir atvērts investīcijām,” saka Dz. Adlers.

Pārējiem tautsaimniecības komitejas deputātiem nekas nebija piebilstams.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.