Reklāma

Tapuši galvenie attīstības dokumenti

Foto ilustratīva nozīme/ aluksniesiem.lv

Smiltenes novada pašvaldībai izstrādāti galvenie attīstības dokumenti – Ilgtspējīgas attīstības stratēģija un Attīstības programma, kas šomēnes nodoti publiskajai apspriešanai.

Pēc teritoriālās reformas jaunizveidotajam Smiltenes novadam bija nepieciešami kopējie attīstības dokumenti. “Sabiedrības iesaiste ir svarīga, tādēļ jau martā rīkojām iedzīvotāju aptauju, kurā saņēmām 671 iedzīvotāja un 65 uzņēmēju atbildes. Procentuāli pret iedzīvotāju skaitu dalībnieku nebija daudz, bet, salīdzinot ar citām pašvaldībām, kas arī veica aptauju, šis rādītājs ir ļoti labs,” skaidro Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille. Notika arī septiņas tematisko grupu sarunas, intervijas ar viedokļu līderiem.

Novada nozīmes centri – Gaujiena un Ape

“Attīstības programmā izvirzīti 16 rīcības virzieni, kam pakārtoti 64 uzdevumi. Tie ir veidoti, nosakot Smiltenes novada pašvaldības prioritātes nākamajiem septiņiem gadiem, kas ir sociāli nodrošinātas sabiedrības veidošana, efektīvas pārvaldības attīstība, ekonomiskās vides un sadarbības attīstība, līdzsvarota vides un infrastruktūras attīstība. Smiltene paliek kā reģionālās nozīmes attīstības centrs, bet kā novada nozīmes centri noteikti Ape, Rauna, Palsmane un Gaujiena,” norāda I. Dille.

Arī vēsturiskā Apes novada teritorijā Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā ir noteiktas vairākas prioritāri attīstāmās teritorijas – Apes industriālais parks, kur iecerēts attīstīt jaunus projektus, Trapenes uzņēmējdarbības zona, kur attīstāms esošais lauksaimniecības kooperatīvs un jauni mājokļi, Gaujiena kā kultūrvēsturiska tūrisma teritorija, radošās industrijas centrs muižas apbūvē, Apes mototrasē slēpošanas trase ziemas sezonā, Vidagas kopstrādes – uzņēmējdarbības centrs.

Divas publiskās apspriešanas

“Līdztekus, protams, saglabās un attīstīs tās vērtības un lietas, kas līdz šim ir bijušas svarīgas bijušajam Apes novadam un kurās ir saredzēts attīstības potenciāls. Un tā nav tikai teritoriju infrastruktūras sakārtošana, bet arī pārrobežu sadarbība un sadarbība ar kaimiņu novadiem, komunikācija ar iedzīvotājiem un NVO sektoru. Paplašinoties novada robežām, paveras arī jaunas perspektīvas, iespējas. Tie ir jauni sadarbības projekti novadu iekšējā lokā, starp pārvaldēm, piemēram, attīstot jaunus tūrisma piedāvājumus, uzņēmējdarbības sadarbības modeļus,” stāsta I. Dille.

Agita Bērziņa

PUBLISKĀ APSPRIEŠANA

Attīstības dokumentu publiskās apspriešanas sanāksmes notiks 23. novembrī pulksten 10.00 un 25. novembrī pulksten 18.00 attālinātā formātā, izmantojot platformu “Zoom” – informācija Smiltenes novada pašvaldības mājas lapā. Pieslēgšanās sanāksmei ir bez iepriekšējas reģistrācijas. Arī ar dokumentiem elektroniskā formātā iespējams iepazīties Smiltenes novada pašvaldības mājas lapā.

VĪZIJASmiltenes novads ir cilvēkiem radīts, atpazīstams, ekonomiski aktīvs, sasniedzams, līdzsvaroti attīstīts, ilgtspējīgs un ainavisks novads Vidzemē – vieta, kur dzīvot, kur strādāt un kur būt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.