Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētku eglīti drīkst cirst Latvijas valsts mežos

Svētku eglītes iegādāšanās vai došanās pēc tās uz mežu ir priekpilns pasākums ģimenēm ar bērniem. Daudzām no tām eglītes izvēlēšanās mežā kļuvusi ikgadēju tradīciju. Arī šajos Ziemassvētkos katra ģimene var doties uz Latvijas valsts mežiem, lai atrastu un pārnestu mājās vienu smaržīgu svētku eglīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikai valsts mežā

Lai saudzētu nākotnes mežu, eglītes meklējumos jāievēro nosacījumi – drīkst cirst tikai zināma izmēra eglīti noteiktās vietās, norāda akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”. Svētkiem nepieciešamo kociņu var doties meklēt tikai AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos mežos Latvijas teritorijā, kas apzīmēti ar plāksnīti – LVM – īpašuma zīmi, kurā uz dzeltena fona attēlots minētais logotips. Stigu un ceļu malas izvietotās zīmes vēsta, ka tā ir valsts mežu teritorija. LVM apsaimniekoto mežu izvietojumu precīzi var aplūkot lietotnē LVM GEO – tajā ar tumši zaļo krāsu atzīmētas valsts mežu teritorijas, bet ar gaišāk zaļu privāto īpašnieku meži.

Kur un kādu eglīti drīkst cirst

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne visās vietās mežā eglītes atļauts cirst. Savu svētku rotu droši var meklēt stigās, meža ceļu malās, pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem, kā arī grāvju malās un zem elektrolīnijām, norāda AS “Latvijas valsts meži”. Savukārt eglītes stingri aizliegts cirst priežu, egļu, melnalkšņu un jaukta tipa jaunaudzēs, jo tur aug Latvijas nākotnes mežs. Eglīšu ciršana aizliegta arī publiskos dabas parkos un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas apzīmētas ar ozollapas zīmi. Bez saskaņojuma ar īpašnieku eglīti nedrīkst cirst privāto īpašnieku mežos.

Uz mežu ar zāģi

Izraudzītās eglītes augstums nedrīkst būt lielāks par trīs metriem un celma diametrs nedrīkst pārsniegt 12 cm. Var izmantot gan cirvi, gan mačeti, bet “Latvijas valsts mežu” darbinieki vislabāk iesaka izmantot – zāģi, jo eglīte jānocērt iespējami tuvu zemei. Zāģējot celms paliek līdzens, savukārt cērtot ar cirvi vai mačeti, celms būs ass un uz tā var savainoties gan meža dzīvnieki, gan citi eglīšu meklētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eglīte podiņā vairākiem svētkiem

Ja mežā savu svētku eglīti neizdodas atrast, talkā nāks Latvijas valsts mežu vēstniecība, kur ikviens varēs atrast savu īsto no daudzajām AS “Latvijas valsts meži” kokaudzētavās audzētajām kvalitatīvajām dažādu šķirņu eglītēm podiņā. Tāpat tā podiņā nopērkama arī tepat dārzkopības uzņēmumā “Sprogas” Jaunalūksnes pagastā.

Ikviena no tām piepildīs mājokli ar zaļojošas Ziemassvētku eglītes smaržu, turklāt, pareizi kopta un pavasarī pārstādīta laukā, zaļos un kuplos vēl daudzus gadus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.