Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien Apē – Pierobežas pavasara gadatirgus

14. maijā no pulksten 9.00 līdz 14.00 Apes pilsētā norisināsies tradicionālais Pierobežas pavasara gadatirgus. Ielu tirdzniecība, kā ierasts, notiks Avotu, Ganību, Skolas un Stacijas ielās un pilsētas estrādes teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gadatirgus Apē solās būt jaudīgs. Tāds tas ir ik pavasari. Gadatirgus organizējam divas reizes gadā – rudenī un pavasarī, un pavasara gadatirgus vienmēr pārspēj rudenī organizēto. Gan pircēju gan pārdevēju ir vairāk. Tirgotāju skaits pārsniegs divus simtus, pie tam lielākā daļa būs tieši stādu tirgotāji,” stāsta Apes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne.

Tirgum pieteikušies tirgotāji gandrīz no visas Latvijas. “Ciemos gaidām arī igauņus gan kā pircējus, gan pārdevējus. Pašu saražoto un izaudzēto pārdos arī apenieši. Piemēram, būs Apes cilvēku audzēti stādi, gatavotie pārtikas produkti un darinātās amatniecības preces. Aizvadītājās brīvdienās apenieši jau tirgojās Lielajā labdarības robežtirgū Valkā un Valgā, bet par to nav jāsatraucas – arī Apē būs, ko pirkt,” stāsta L. Ābolkalne. Tirgosies ne vien amatnieki un mājražotāji, bet varēs nopirkt arī dažādas rūpnieciski ražotas preces.

Šogad tirgotāju izvietojums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nav būtiski mainījies – tirgus tāpat notiks pilsētas centrā un estrādes teritorijā. L. Ābolkalne pircējus aicina automašīnas novietot atļautajās vietās. “Nebaidieties iebraukt pilsētā un auto novietot kādā no šķērsielām. Iepriekš pieredzējām, ka mašīnas liek Pasta ielā rindā, nemaz nepārliecinoties, ka būtu vieta arī tuvāk. Ļoti labi saprotam, ka pircējiem nav ērti novietot automašīnu ārpus pilsētas robežām. Jābrauc lēnām, uzmanīgi un jāmeklē vietiņa automašīnai. Ielās būs arī cilvēki, kuri virzīs un regulēs satiksmi,” stāsta L. Ābolkalne un aicina ikvienu uz tikšanos lustīgā pavasara andelē Apē!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienu iepriekš, 13. maijā, Marienburgas pavasara gadatirgus norisināsies Alūksnē. Tirgošanās – Dārza, Tirgotāju un Lielā Ezera ielās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.