Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien Apē gadatirgus

15. maijā no pulksten 9.00 līdz 14.00 Apes pilsētā norisināsies tradicionālais Pierobežas pavasara gadatirgus. Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre stāsta, ka pēc lustīgas andeles ir noilgojušies gan tirgotāji, gan pircēji – liela interese ir kā no vieniem, tā otriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes gadatirgus pēdējos gados gan pircējiem, gan visdažādākajiem pārdot gribētājiem kļuvis ļoti iecienīts un plašs pārrobežu pasākums, kurā tirgotāju skaits krietni pārsniedz vairākus simtus. Šobrīd pieteikušies jau 250 tirgotāji. “Tirgotāji būs no teju visas Latvijas, arī Igaunijas un Lietuvas. Lielākais tirgotāju pārsvars būs mājražotāji, kas pieteikušies kuplā pulkā, šobrīd jau 100, arī stādu audzētāju būs daudz – vismaz 80. Piesakās arī mūsu pašu, Smiltenes novada, uzņēmēji un mājražotāji. Preču piedāvājums būs ļoti plašs,” stāsta Smiltenes novada pašvaldības projektu vadītāja Indra Levane.

Iepriekšējie gadatirgi bija jāpārorganizē, ievērojot tobrīd valstī noteiktos ierobežojumus, kas nozīmēja ierobežot tirgotāju skaitu, bet šopavasar ierobežojumu nav. Tirgotāji sadalīti vairākās zonās. “Tā kā Apē noslēgušies Avotu ielas pārbūves darbi, tad tirgotāji šoreiz būs izvietoti nedaudz citādāk kā rudens gadatirgū. Stādu tirgotāji, kā ierasts, tirgosies Apes estrādes parkā, rūpniecības preces tirgos Ganību ielā, vecā dzelzceļa līnijā, bet amatniekus un pārtikas produktu tirgotājus izvietosim Avotu ielā, pilsētas centrā un Apes tautas nama teritorijā,” stāsta I. Sāre. Par jautru noskaņojumu tirgus dienā tradicionāli gādās Apes pūtēji.

I. Sāre pārliecinoši teic, ka tirgus Apē ir tikpat liels notikums kā motokross, kad Apē ierodas ļoti daudz cilvēku. “Gadatirgus tradīcijas Apē aizsākās 2005. gadā, kad pirmos pierobežas gadatirgus organizējām projekta ietvaros. Tirgotāju un pircēju aktivitāte ar katru gadu aug,” teic I. Sāre. Ja katra tirgus dalībnieku jeb pārdevēju skaitu organizatori zina, tad tā apmeklētāju skaitu noteikt un arī prognozēt ir ļoti grūti. Zināms vien tas, ka pircēji būs ne vien vietējie iedzīvotāji, bet atbrauks arī no blakuspilsētām, pagastiem un arī Igaunijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.