Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Stādīs Ernsta Johana Glika ozolu Likteņdārzā

2.jūlijā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un Kokneses pilsētas svētkos norisināsies Ernsta Johana Glika ozola stādīšana Likteņdārzā, aģentūru LETA informēja LELB projektu vadītāja Agita Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gadā tiek atzīmēta reformācijas piecsimtgade Latvijā un 100.gadadiena, kopš tika iesvētīts pirmais LELB bīskaps Kārlis Irbe.

Par godu jubilejas gadam LELB realizē projektu “Glika ozoli”, stādot visā Latvijā ozolus, kuri izaudzēti no ozolzīlēm, kuras tika salasītas no pirmās Bībeles latviešu valodā tulkotāja – vācu mācītāja Ernsta Johana Glika – Alūksnē stādītajiem ozoliem.

2.jūlijā viens no Glika ozolu pēctečiem tiks stādīts Likteņdārzā, svinot baznīcas un Likteņdārza sadarbības aizsākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokneses pilsētas svētku dienā Likteņdārzā ozolus stādīs mecenāts Vilis Vītols un arhitekts Andris Kronbergs. Ozolu stādīšanas svētbrīdi vadīs LELB arhibīskaps Jānis Vanags, tajā piedalīsies LELB Virsvaldes un Likteņdārza pārstāvji un atbalstītāji, kā arī Ogres draudzes koris. Ozols tiks stādīts jaunuzceltā Saieta nama tuvumā, kuru atklāt plānots tuvākajā laikā.

Vītols ir Likteņdārza labās gribas vēstnieks. Kopā ar citiem domubiedriem viņš 2005.gadā dibinājis “Kokneses fondu”, kas ikdienā rūpējas par Likteņdārzu.

Savukārt Kronbergs konsultē Likteņdārza arhitektonisko izveidi, viņš ir arī Likteņdārza Saieta nama projekta autors. Kronbergs vairakkārt saņēmis Latvijas Arhitektu savienības Lielo gada balvu un 2003.gadā nominēts pasaulē nozīmīgākajai arhitektūras atzinībai – Prickera balvai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.