Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sporta skolai – jauns nosaukums

Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolai nākamgad būs jauns nosaukums
– Alūksnes sporta skola. Izmaiņas rosina pati skolas vadība, jo līdzšinējais nosaukums ir pārāk garš un sarežģīts. Sarunvalodā jau šobrīd izmanto īsāku vārdu salikumu – sporta skola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sporta skolai būs ne tikai jauns nosaukums, bet arī cita juridiskā adrese, un skolas pakļautībā darbosies sporta centrs. Novada sporta dzīves organizāciju nodalīsim ar jaunu struktūrvienību “sporta centrs”. Gribam savlaicīgi to visu sakārtot, lai, noslēdzoties būvniecībai, varam veiksmīgi sākt strādāt jaunajā ēkā,” skaidroja sporta skolas vadītāja Līga Tomsone. Par izmaiņām Alūksnes novada deputātiem būs jālemj domes sēdē.

Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē deputāts Modris Račiks gan norādīja, ka Latvijas sporta izglītības iestāžu sarakstā lielākoties nosaukums tomēr ir bērnu un jaunatnes sporta skola vai novada sporta skola. “Jo īsāk, jo konkrētāk un saprotamāk. Jaunais nosaukums izvēlēts līdzīgs kā citām iestādēm, piemēram, ir Alūksnes Mūzikas skola, Alūksnes Mākslas skola, būs arī Alūksnes vidusskola. Diskutējām par to, vai iekļaut nosaukumā vārdu “novada”. Daļā Latvijas sporta skolu ir šis vārds “novada”, bet daļā nav. Ir pašsaprotami, ka sporta skola ir visa novada izglītības iestāde,” skaidroja L. Tomsone.

Sporta skolai, sākot saimniekot jaunbūvētajā centrā, būs nepieciešams vairāk saimniecisko darbinieku. Iepriekš sporta skolā bija divas apkopējas, kuras nodrošināja tīrību un kārtību sporta angārā un abās džudo zālēs, bet jaunajā sporta centrā būs nepieciešamas kopumā trīs, kā arī darbā pieņems divus administratorus. Mainīs arī sporta centra menedžera – sporta darba organizatora amata nosaukumu uz “sporta centra vadītājs”. Šajā amatā no jūlija sākuma strādā alūksnietis Guntis Kozilāns. Viņa darba pienākumos ir arī organizēt sporta dzīvi visa novada teritorijā, ne tikai sporta centrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.