Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Specializētais transports – dārgāks

Foto: ilustratīvs

Aprēķinātas jaunas Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes specializētā transporta izmaksas. Līdz šim viena kilometra izmaksas bija vien 14 centi, bet turpmāk šī transporta izmantošana izmaksās krietni vien dārgāk – 1,57 eiro par kilometru.

Alūksnes novada pašvaldības Sociālās, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē Sociālo lietu pārvaldes vadītāja vietniece Ina Raipule skaidroja, ka maksa nebija mainīta kopš 2014. gada. Reālās izmaksas šobrīd ir lielākas, nekā bija aprēķināts pirms gadiem. “Cena ir noteikta pēc faktiski izmantotā autotransporta šī gada desmit mēnešos. Vidēji tie ir 360 līdz 380 kilometri mēnesī. Maksa aprēķināta pēc noteiktas metodikas. Viss maksā tik, cik maksā. Šobrīd precizējām izmaksas, kas gadu laikā ir mainījušās,” teica domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate

Deputāts Aivars Fomins izteica bažas, vai līdz ar sadārdzinājumu nesamazināsies pieprasījums pēc pakalpojuma. I. Raipule neslēpa, ka pieprasījums varētu samazināsies. “Līdz ar pieprasījuma samazināšos, kaut kas pasliktināsies. Pieejamība. Ja vajadzēs no slimnīcas mājās vest piederīgo, cilvēki nebūs spējīgi segt šos izdevumus. Problēma atkal būs jārisina slimnīcai. Ar Sociālo lietu pārvaldi slimnīca komunicē ļoti daudz, māsiņām ir grūti atrisināt pārvadāšanas jautājumus. Ļoti daudzi cilvēki nezina, kas viņiem pienākas,” piebilda M. Kauliņa. I. Raipule skaidroja, ka saistošajos noteikumos atrunāts, kuras personas pakalpojumu var saņemt ar 100 % atlaidi. “Varam noteikt cenas, kādas vajag, bet pēc tam varonīgi dot atlaides,” repliku izteica A. Dukulis.

Deputāts Modris Račiks rosināja šo transportu izmantot arī citām vajadzībām. “Šobrīd sanāk, ka izmanto vidēji 16 kilometru nobraukšanai dienā. Tā ir pusstunda. Atlikušo laiku stāv dīkstāvē?” vaicāja M. Račiks. I. Raipule neslēpa, ka lielāko daļu laika transports tiešām stāv dīkstāvē. Reizēm auto izmanto, piemēram, mēbeļu nogādāšanai uz citu dzīvesvietu ģimenēm, kuras skārušas nelaimes, piemēram, ugunsgrēks. “Varbūt šo transportu varētu izmantot maksas pakalpojumu sniegšanai, piemēram, lai cilvēku no slimnīcas aizvestu uz mājām?” piedāvāja M. Kauliņa.

L. Langrate uzdeva Sociālo lietu pārvaldei uz janvāra Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdi sagatavot pārskatu par 2021. gada darbību – sniegtajiem pakalpojumiem, pabalstiem, lai visi deputāti būtu zinoši par pārvaldes darbu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.