Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šogad VMD saņemta informācija par 51 vilku uzbrukumu

Valsts meža dienests (VMD) šogad ir saņēmis informāciju par 51 apstiprinātu vilku uzbrukumu un vienu ziņojumu par suņu uzbrukumu, aģentūru LETA informē dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē VMD Medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis, kopumā 51 vilku uzbrukumā ir nogalinātas 203 aitas, četri liellopi, divas kazas un divi suņi. Tāpat ir savainotas 84 aitas, pazudušas 87 aitas un viena kaza. VMD saņēmis arī vienu ziņojumu par suņu uzbrukumu, kurā nogalinātas divas aitas.

Pēc VMD datiem, visvairāk plēsēju uzbrukumu šogad konstatēts Cēsu novadā – 23 uzbrukumi, Smiltenes novadā – astoņi uzbrukumi, Alūksnes novadā – četri uzbrukumi un Kuldīgas novadā – četri uzbrukumi.

Tāpat VMD atgādina, ka par lielu plēsēju uzbrukumu mājlopiem ziņot vajadzētu pēc iespējas ātrāk, jo speciālistam notikuma vieta jāapskata tajā pašā vai nākamajā dienā, lai pārliecinoši varētu noteikt uzbrucēja sugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņot ieteicams, zvanot konkrētās VMD virsmežniecības inženierim medību jautājumos. Var ziņot arī citai VMD amatpersonai vai vietējiem medniekiem, kuri informāciju var nodot tālāk pēc piederības.

Pirms ierašanās notikuma vietā VMD speciālists sazināsies ar cietušo personu, lai iegūtu sākotnējo informāciju par uzbrukumu un vienotos par uzbrukuma vietas apskates tālāko norisi.

Gaidot dienesta speciālista ierašanos, cietušās personas tiek aicinātas atstāt notikuma vietu neskartu (drīkst veikt tikai obligāti nepieciešamās darbības, piemēram, savainotā dzīvnieka ārstēšanu vai avārijas stāvokļa novēršanu), pārvietot ganāmpulku vai dzīvus palikušos dzīvniekus prom no uzbrukuma vietas, nepieļaut mājas suņu atrašanos uzbrukuma vietā, iespēju robežās pārklāt bojā gājušā dzīvnieka ķermeni ar kādu nosedzošu materiālu, piemēram, plēvi vai agroplēvi, lai saglabātu pēc iespējas vairāk pierādījumu par uzbrucēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD atgādina, ka uzbrukums, kuru izmeklējis VMD speciālists, tiek oficiāli atzīts par notikušu un kalpo par pamatu lielo plēsēju pieļaujamā nomedīšanas apjoma noteikšanai. Ievāktie DNS paraugi tiek nodoti Latvijas Valsts mežzinātnes institūtam (LVMI) “Silava” tālākai ģenētiskajai analīzei un zinātniskajai izpētei.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju. VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, piedalās meža nozares politikas veidošanā un ieviešanā, īsteno meža ugunsdzēsību, uzrauga, kā noteiktās prasības ievēro tirgu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.