Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šodien Smiltenē atklās LIAA biznesa inkubatoru atbalsta vienību

Valmieras biznesa inkubatora atbalsta vienības atklāšana Smiltenē notiks gan klātienē, gan attālināti. Ikviens ir aicināts sekot līdzi atklāšanai LIAA Valmieras biznesa inkubatora Facebook lapā. Atklāšana sāksies plkst. 11.00, tajā piedalīsies LIAA direktors Kaspars Rožkalns, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs un Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Būs iespēja klausīties arī pieredzes stāstu no bijušās LIAA biznesa inkubatoru inkubācijas programmas dalībnieces Ingas Ērgles un uzzināt vairāk par biznesa inkubatoru piedāvātajām atbalsta programmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Madonas biznesa inkubatora atbalsta vienība Alūksnē tiks atklāta 28. janvārī, norises vieta – Brūža ielā 7. Atklāšanas pasākumi norisināsies zaļajā režīmā atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajām prasībām.

Jaunajās atbalsta vienībās galvenais uzsvars tiks likts uz pirmsinkubācijas programmu. Tā ir sešus mēnešus ilga bezmaksas programma biznesa ideju autoriem, kuras laikā tiek pielāgots produkts vai pakalpojums atbilstoši tirgus pieprasījumam, apstiprināta biznesa modeļa dzīvotspēja un aprēķināti nepieciešamie resursi un kā tos iegūt. Savukārt inkubācijas programma paredzēta esošiem uzņēmumiem, lai tie ātrāk sasniegtu savus mērķus. Jaunie uzņēmēji strādā pie sava uzņēmuma attīstības, padziļinot savas zināšanas par zīmolvedību, efektīvākajiem pārdošanas rīkiem un eksporta uzsākšanu, apmainās ar pieredzi un dalās veiksmēs un neveiksmēs ar kopienu, kā arī ir iespēja saņemt līdzfinansēšanas atbalstu tehnoloģiju un dizaina izstrādei, mārketingam, juridiskiem pakalpojumiem, telpu īrei, iekārtu un izejmateriālu iegādei.

“Pirmsinkubācija ir pirmais nopietnais solis, lai apzinātos savas biznesa idejas dzīvotspēju. Mūsu pieredze liecina, ka daļa uzņēmēju šajā periodā maina savu ideju apzinoties, ka ar sākotnējo ieceri nebūs iespējams sasniegt vēlamos mērķus. Piedaloties šajā programmā uzņēmēji iegūst ne tikai vērtīgas zināšanas, bet arī jaunus kontaktus un pieredzi, tostarp no uzņēmumiem, kuri atrodas jau inkubācijas procesā un jau uzsākuši savu preču vai pakalpojumu eksportu,” uzsver LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Danuta Pīlapa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biznesa inkubatora atbalsta vienība sniegs uzņēmējiem pastāvīgu inkubatora pārstāvja pieejamību pilsētā vai novadā, konsultācijas par inkubatora sniegtajām atbalsta programmām un pieteikšanās kārtību. Tāpat Biznesa inkubatora atbalsta vienība izvērtē uzņēmējam nepieciešamo atbalstu un koordinē inkubatora komandas konsultācijas, inkubatora mentoru tīkla vai ekspertu piesaisti uzņēmuma attīstības izaicinājumu risināšanā. Biznesa inkubatora atbalsta vienība īsteno informatīvos pasākumus par inkubatora sniegto atbalstu.

Līdz šim projektā 847 jaunie uzņēmēji radījuši apgrozījumu vairāk nekā 170 miljonu eiro apmērā, no tiem 47% tieši eksportā, radītas 1 957 jaunas darba vietas, nodokļos samaksāti teju 23 miljoni eiro, bet kā ārējais finansējums piesaistīti 28 miljoni eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.