Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šodien arī Alūksnē un Apē pieminēs 1941.gada deportāciju 80.gadadienu

Šodien pulksten 11.00 vienlaikus visā Latvijā pieminēs 14. jūnija deportāciju 80. gadadienu. Pasākumi notiks arī Alūksnē un Apē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas. 1941.gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 000 Latvijas pilsoņu.

No pulksten 11.00 visā Latvijā vienlaicīgi tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Lasījums no katras pašvaldības tiks straumēts reāllaikā mājaslapās www.lsm.lv un www.lnb.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Pieminot no Alūksnes novada 1941. gada 14. jūnijā izvestos 167 cilvēkus, no pulksten 10.00 iedzīvotāji aicināti nolikt ziedus pie Mātes tēla. Situācija valstī šobrīd liedz organizēt pasākumu, tomēr visas dienas garumā pie piemiņas tēla būs klausāma patriotiska dzeja, pulksten 11.00 tiks translēts no Alūksnes novada izsūtīto cilvēku vārdu lasījums, bet vakarā no pulksten 22.00 līdz pusnaktij Mātes tēls būs izgaismots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Apes novada izvestos 44 cilvēkus godinās piemiņas pasākumā Apē pie dzelzceļa tiltiņa pār Jašupīti. Pasākums sāksies jau pulksten 10.45 ar muzikālu priekšnesumu un Apes novada domes vadības uzrunu, savukārt pulksten 11.00 lasīs deportēto vārdus un uzvārdus. Translēs arī Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.