Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sniegs un ledus joprojām pārbauda

Februāra nogale un marta sākums šogad raksturīgs ar krasām gaisa temperatūras svārstībām. Dienās, kad uzspīd saule, sniegs kūst, bet vakaros sasalst. Tādēļ gājējiem pilsētas ielās un uz ietvēm, uz kurām vēl ir ledus, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl neveiksmīgus kritienus uz slidenas ietves pagājušās nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā nācās piedzīvot divām sievietēm, kuras guva traumas un tika nogādātas slimnīcā. Laikraksta lasītājs, kurš gan nesūdzas un arī neuzdod jautājumus, rakstot redakcijas darbiniekiem – kājāmgājējiem, tomēr vēlējās uzzināt, kādas ir domas par mūsu pilsētas trotuāru sakoptību, un vaicāja, vai mēģināts aiziet ar kājām no laikraksta redakcijas uz pilsētas centru. Jāatzīst – vakaros, kad strauji piesalst, tas patiešām ir izaicinājums.

Kā šobrīd tiek tīrītas ielas un ietves, jautājām pašvaldības aģentūras “Spodra” direktoram Jānim Pūpolam, kurš lūdza iesniegt jautājumus rakstiski un rakstiski arī uz tiem atbildēja. Viņš skaidro, ka slīdamību uz gājēju ietvēm, ielām un krustojumiem samazina, kaisot smilts – sāls maisījumu. Ielās turpinās sniega vaļņu pārvietošana un sniega izvešana.

Prioritāri sniegs tiek izvests un pārcelti sniega vaļņi gar izglītības iestādēm, poliklīniku, “Sabiedriskā autobusa” maršruta ielās, kā arī tranzītielu krustojumos. Ielas tiek apsekotas katru dienu, pēc konstatētā fakta tiek organizēta sniega vaļņu pārcelšana vai sniega izvešana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicāts, kas darba gaitā šobrīd sagādā lielākās problēmas, J. Pūpols atbild, ka dienā saulē sniegs strauji kūst, veidojas ūdens, kas vakarā sasalst, un veidojas apledojums gan uz gājēju ietvēm, gan atsevišķos ielu posmos.

Viņš informē, ka šoziem no pilsētas ir izvesti aptuveni 17 000 m3 sniega. (pagājušajā sezonā līdz martam 6200 m3) Savukārt pilsētas ielām un ietvēm ir iztērēts kaisāmais materiāls (smilts – sāls maisījums) 170m3, salīdzinājumam 2021. gadā – 90 m3.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.