Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sliktāks nekā pirms remonta

NAV MIERĀ. Trapenes pagasta iedzīvotāji nav mierā ar pagājušajā gadā veiktajiem dubultās virsmas apstrādes darbiem ceļā “Trapene – Lejastrapene” – ceļš ir viļņains, nevis līdzens. Foto: Mairis Parcis

Veiktie ceļa remontdarbi ne vienmēr iedzīvotājus iepriecina, tie var radīt arī neapmierinātību. Tā Trapenes pagasta iedzīvotāji nav mierā ar pagājušajā vasarā veiktajiem dubultās virsmas apstrādes darbiem ceļā “Trapene – Lejastrapene”. Kā saka trapenieši – ceļš ir sliktāks, nekā tas bija pirms darbu veikšanas. Pašvaldība iedzīvotāju problēmu ir sadzirdējusi un meklē risinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ceļa posmu “Trapene – Lejastrapene” Apes novada domes deputāti runāja jūnija Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdē. Izpilddirektors Viesturs Dandens skaidroja, ka ir uzrunāti valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” ceļu inspekcijas un ekspertīzes daļas darbinieki, lai apskatītu un izvērtētu ceļa posmu. Ekspertīzes veikšanai nepieciešami apmēram 1500 eiro. “Viņi sagatavotu atzinumu, lai varētu ar būvniekiem risināt jautājumu. Protams, būvnieki var nepiekrist šim atzinumam, apstrīdēt un aicināt savus ekspertus. Ir grūti pateikt, vai ekspertīze dos kādu rezultātu vai nē. Esam tikušies ar būvnieku un viņi ir solījuši, ka bedrītes aizlāpīs. Taču tas neatrisinās to daļu defektu, kas ir Trapenes ciema beigās. Izskatās, ka tur darbs nav izdevies tā, kā vajadzētu būt. Jautājums ir, vai mēs maksājam par ekspertīzes veikšanu,” deputātiem vaicāja V. Dandens.


Deputāts Ivars Kalniņš interesējās, vai defektus tiešām konstatēs un vai, tādiem esot, tie būs jālabo būvniekam? Domes priekšsēdētājs Jānis Liberts skaidroja, ka ekspertu konstatētais būs tikai novērojums un viedoklis, bet tas nebūs uzskatāms par galēju un neapstrīdamu. “Viņi nedod nekādu garantiju, ka mēs vinnēsim. Jau pagājušajā gadā, kad redzējām, ka darbs nav kvalitatīvs, iebildām un mēnesi nenodevām ceļu ekspluatācijā, diemžēl būvvalde atspēkoja, ka mums nav nekāda pamata šo darbu nepieņemt. Ceļu speciālists veica slodzes mērījumus šim ceļam, un norma atbilst slodzei, minimāli, bet atbilst. Juridiski viss ir kārtībā. Šobrīd mums jādomā, vai maksāt pusotru tūkstoti, bet garantija, ka no tā iegūsim, ir 50 procentu. Varbūt pateiks, ka viss ir atbilstoši pieļaujamām normām. Mēs būtībā varam to pusotru tūkstoti nosviest zemē. Par šo naudu varam izdarīt ko citu. Man nekas nav pret tādā gadījumā, ja ir kādas cerības uzvarēt, bet ja rezultāta nav nekāda, esmu pret,” teica J. Liberts.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 3.jūlija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.