Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolas saņems portatīvos datorus

Noslēdzies Izglītības un zinātnes ministrijas organizētais datoru iepirkums. Līdz šā gada beigām Latvijas vispārējās izglītības iestādes saņems vairāk nekā 6000 datoru, kas ļaus uzlabot skolu tehnoloģisko nodrošinājumu, mazinot “Covid-19” krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz izglītības nozari. No tiem pie Alūksnes novada 7. līdz 12. klašu skolēniem atceļos 26 portatīvie datori, bet Apes novada skolēni saņems 21 datoru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā datorus Latvijā saņems 425 skolas, kas tos varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai. Datorus piešķirs pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības un speciālās izglītības iestādēm, ņemot vērā skolēnu skaitu 7. – 12. klašu grupā uz 2020. gada 1. septembri. Lai nodrošinātu vienmērīgu un skolēnu skaitam atbilstošu portatīvo datoru sadalījumu, skolas ir sagrupētas 20 grupās pēc skolēnu skaita.

“Ņemot vērā šos nosacījumus, datorus šoreiz nesaņēma Alūksnes novada vidusskola un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, jo tās dažādu mācību procesa aprīkojumu saņem, sagatavojoties kompetenču pieejā balstīta satura pakāpeniskai ieviešanai, kur ministrija jau no 2016. gada īsteno ES fondu projektu par vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanu,” saka Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča. Projekta gaitā daudzās skolās notiek vērienīgi atbalsta pasākumi, arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešana un aprīkojuma iegāde.

Portatīvos datorus saņem
Alūksnes novadā
Strautiņu pamatskola – 8
Malienas pamatskola – 4
Ziemeru pamatskola – 4
Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskola – 4
Pededzes pamatskola – 3
Bejas pamatskola – 3
Apes novadā
Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola – 13
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola – 8
Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.