Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien jau 15. reizi uz Lielo talku!

Šogad, 30. aprīlī, jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā talka. Ikviens iedzīvotājs aicināts iesaistīties atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbos solo talkā jeb individuāli vai pievienoties kādai no publiskajām talkām Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīmekļa vietnē www.talkas.lv interaktīvajā “Lielās Talkas 22 kartē” talkotāji aicināti šogad pieteikt trīs veidu publiskās talkas – atkritumu savākšanas, labiekārtošanas vai apvienotās talkas – labiekārtošanas un atkritumu savākšanas darbiem. Līdz 28. aprīlim Alūksnes novadā kartē jau bija atzīmētas 12 talkošanas vietas. Tādēļ Lielās talkas koordinatore Alūksnes novadā, pašvaldības Centrālās administrācijas zemes ierīkotāja Inese Randa, aicina interesentus sekot līdzi interaktīvajai kartei, lai ikviens, kurš vēl nav izvēlējies savu talkošanas vietu, sestdien var pievienoties. Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties publisko teritoriju sakopšanā, pirms tam sazinoties ar pagasta pārvaldi vai talkas koordinatori.

“Arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus solo talkās. Tomēr jāņem vērā, ka arī solo talka ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā,” saka Lielās talkas koordinatore I. Randa. Plānojot savu solo talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, tomēr vēlams talkas vietu atzīmēt Lielās talkas tīmekļa vietnē www.talkas.lv sadaļā “Solo talkas karte ’22”: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/.

“Lielās talkas organizatori solo talkotājiem speciālos maisus šogad piedāvā saņemt lielākajos “Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim. Alūksnes novadā gan nav “Rimi” veikala, tādēļ lūdzu, norādot savu tālruņa numuru, reģistrēt savu solo talku Lielās talkas tīmekļa vietnē un sazināties ar mani, zvanot pa tālruni 26647519, lai vienotos par iespēju saņemt bezmaksas maisus. Svarīgi atcerēties, ka talkas maisus piešķirsim tikai tad, ja talka paredzēta publiskajā teritorijā. Talkas maisu, protams, var iegūt “Rimi” veikalā pilsētās, kur tas ir, pirkumu veicot par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam, bet maisu skaits ir ierobežots,” skaidro I. Randa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pagastu iedzīvotāji aicināti piedalīties Lielajā talkā un veltīt laiku publisko teritoriju kopšanai pagastos. “Lai noskaidrotu, kurās vietās nepieciešama palīdzība teritorijas kopšanā, lūdzam sazināties ar konkrētā pagasta pārvaldi. Informācija par talku vietām novadā tāpat publicēta pašvaldības tīmekļvietnē www.talkas.lv un www.aluksne.lv,” saka I. Randa.

“Atgādinām – Lielās talkas maisi paredzēti tikai talkas laikā savāktajiem atkritumiem! Piepildītie maisi jānogādā kādā no tuvākajiem maisu savākšanas punktiem, kas ir katrā pagastā, Alūksnes pilsētas teritorijā tādi ir vairāki. Informācija par maisu savākšanas vietām pieejama pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv. Šajos punktos Lielās talkas maisi jānogādā līdz 2. maijam, lai atkritumu apsaimniekotājs tos pēc tam savāktu,” laikrakstu informē Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Ja esat solo talcinieks kādā pagasta teritorijā, informāciju par maisu savākšanas punktiem noskaidrosiet attiecīgajā pagasta pārvaldē, bet, ja talkojat pilsētā, sazinieties ar talkas koordinatori novadā I. Randu, kura informēs par tuvāko maisu savākšanas punktu.

Talkošanai pieteiktās vietas (līdz 28.04.2022.)
• Indzera ezera pussalas solo sakopšanas talka;
• Malienas pagasta Brencos vāks atkritumus pagasta autoceļu malās, veiks teritorijas uzkopšanas darbus;
• Vāks atkritumus pie autoceļiem Pededzes pagasta teritorijā, kops teritoriju pie Pededzes pamatskolas un Pasaku takā;
• Vāks atkritumus gar pašvaldības autoceļiem, veiks publisko teritoriju sakopšanas darbus Jaunalūksnes pagasta Kolberģī;
• Sakopšanas talka Brūža ielā 2, Alūksnē;
• Sakopšanas talka Alsviķu pagasta Strautiņos. Sakops piegulošo teritoriju Strautiņu ciemā. Atkritumu savākšanai nepieciešami 15 līdz 18 maisi un atkritumu aizvešana;
• Labiekārtos atpūtas vietu Zaķusalā un vāks atkritumus gar ceļmalām Jaunannas pagastā;
• Labiekārtos Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parka teritoriju – griezīs vecos un sausos kokus un krūmus, pārstādīs puķu dobes, stādīs jaunus kokus un krūmus;
• Kalncempju pagasta centra teritorijas sakopšana, atkritumu savākšana ceļmalās;
• Jaunlaicenes Muižas parka sakopšana;
• Jaunlaicenes pagasta Opekalna kapsētā un baznīcas teritorijā vāks zarus un pērnās lapas. Pēc svētīgā darba, cienāsies ar zupu;
• Teritorijas labiekārtošana Krogsalā, Zeltiņu pagastā. Talkas laikā labiekārtos Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parka teritoriju – griezīs sausos kokus un krūmus, pārveidos puķu dobes un stādīs jaunus kokus un krūmus.
Avots: “Talkas.lv “

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.