Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saremontēto bedru platība uz valsts autoceļiem pirmajā pusgadā sarukusi par 23%

Foto: LAU

Uz valsts autoceļiem šogad pirmajā pusgadā bedru remonts veikts vairāk nekā 149 000 kvadrātmetru platībā, kas ir par 23% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūru “Alūksniešiem.lv” informēja VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saremontēto bedru platība pamatā samazinājusies uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ar lielāko satiksmes intensitāti jeb uz tiem autoceļiem, kuriem ir noteikta A un B uzturēšanas klase, proti, saremontēto bedru platība uz valsts autoceļiem ar A uzturēšanas klasi sarukusi par 30%, bet uz B uzturēšanas klases autoceļiem – par 26%.

Šogad bedru remontdarbi Zemgales reģionā veikti vairāk nekā 17 000 kvadrātmetru platībā, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, bet Vidzemes reģionā – 35 000 kvadrātmetru platībā, kas ir par 37% mazāk. Savukārt Rīgas un Latgales reģionā bedru remontdarbu apmērs samazinājies par 17%, tostarp Rīgas reģionā šogad bedres saremontētas 33 000 kvadrātmetru platībā, bet Latgales reģionā – 24 000 kvadrātmetru platībā. Vienlaikus Kurzemes reģionā bedres šogad remontētas 39 000 kvadrātmetru platībā, kas ir par 12% vairāk nekā 2020.gadā.

LAU pārstāvji arī norādīja, ka kompānija ir pabeigusi bedru masveida remontu uz valsts autoceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā pauda, ka bedru veidošanās uz asfaltētajiem autoceļiem ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, autoceļa seguma vecuma, satiksmes intensitātes, kā arī laika apstākļiem. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.