Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saredz mūsu kopienas vajadzības

Alans Šorderets ir biedrības “Šveice – Latvija” prezidents. Viņš uzsver, ka palīdzēt citiem ir viņa sirdslieta un aicinājums. A. Šorderets jau vairākus gadus atbalsta arī Alūksnes un Apes novada fonda iniciatīvas un palīdz vietējās kopienas ļaudīm. Pavisam nesen finansiāls atbalsts 1110,61 eiro apmērā sniegts 22 aizsargķiveru iegādei, kuras bērni un jaunieši var izmantot Alūksnes jaunatvērtajā veloparkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šeit ir atsaucīgi cilvēki”

Atbalstu 323 eiro apmērā saņēmusi arī Smiltenes novada paraolimpiete Evita Freimane no Raunas, kura ar futbola komandu piedalījusies Speciālās olimpiādes pasaules vasaras spēlēs Berlīnē. Septiņu komandu konkurencē meitenes iekļuva pusfinālā un izcīnīja 4. vietu. Jaunietes sacentās par uzvaru ar komandām no Portugāles un Urugvajas. “Šoreiz finansējumam pabalsta veidā pieteicos pirmo reizi un esmu ļoti pateicīga par šo iespēju un atbalstu. Par pabalstu varēju ceļā uz Berlīni iegādāties gan ko ēdamu, gan arī Berlīnē iegādājos sporta apavus un apģērbu. Iegādājos arī suvenīrus mājiniekiem. Šie līdzekļi ļoti palīdzēja. Liels paldies par ziedojumu,” uzsver paraolimpiete.

Biedrība “Šveice – Latvija” dibināta 1992. gadā, bet A. Šorderets ir biedrības prezidents jau piecus gadus. “Biedrībai sākotnēji bija spēcīgas saistības ar Kurzemi, bet laika gaitā tas mainījās. Alūksnē ļoti labi strādā Alūksnes un Apes novada fonds. Šeit ir atsaucīgi cilvēki, un kopiena ir saliedēta,” teic A. Šorderets un uzsver, ka tas ļoti priecē.

Sabiedrības daļa, kura vienmēr vēlēsies ziedot

Labs labdarības piemērs ir biedrības “Latvija – Šveice” sadarbība ar biedrības biedram piederošu lielveikalu tīklu, kurā viņi reizi gadā var izvietot labdarības stendu, lai gūtu līdzekļus dažādām vajadzībām. “Šveice ir bagāta valsts, un mums nav sociālo projektu, bet vairāk attīstīti ir kultūras projekti. Atbalstām arī Šveicē mūziķus no Latvijas,” stāsta A. Šorderets. Viņš uzsver, ka vēlme veikt labdarību cilvēkā vai nu ir, vai tās nav, un nav jēgas pārliecināt cilvēkus par ziedošanas vajadzību. “Reiz stāvējām lielveikalā un vācām ziedojumus kādai citai labdarības organizācijai Šveicē. Tāds ir šīs labdarības dienas noteikums, ka viena organizācija var vākt līdzekļus kādai citai organizācijai. Mēs vācām naudu organizācijai, kura strādā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kāds turīgs vīrietis mums nenoziedoja neko, vien skaidroja, kāpēc nav vērts ziedot, bet daži puiši noziedoja mums naudu, ko bija taupījuši saldējuma iegādei, jo pie mums viņi tika pacienāti ar bezmaksas šokolādītēm,” stāsta A. Šorderets un atzīst, ka par to nebūt nebūtu jāuztraucas, jo ir arī sabiedrības daļa, kas vienmēr vēlēsies ziedot. “Man tas sanāk dabiski un šķiet, ka es tik un tā daru ļoti maz. Cilvēkiem, kuri izprot labdarību, tas pat nav jāpaskaidro,” uzsver A. Šorderets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece ir gandarīta par sadarbību un saka sirsnīgu paldies biedrībai “Latvija – Šveice” un A. Šorderetam par iespēju sniegt atbalstu dažādām iniciatīvām un atbalstīt vietējās kopienas cilvēku vajadzības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.