Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saņems pašvaldības apbalvojumu “Pagodinājums”

Kas gan Alūksnes novadā ir pats svarīgākais? Cilvēki. Cilvēki, kuri savu darbu dara pēc labākās sirdsapziņas, ar prieku un iedvesmu, un pat vairāk, nekā no viņiem prasīts. Šos cilvēkus sabiedrība katru gadu ierauga, un pašvaldība pateicas ar apbalvojumu “Pagodinājums”. Iepazīstinām ar šī gada 15 nominantiem! Svinīgais pasākums būs šodien, 20. maijā pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības apbalvojumu “Pagodinājums izglītībā” saņems Alūksnes Bērnu un jauniešu centra mazpulka “PaGalms” vadītāja Sandra Buliņa nominācijā “Skolotāja personība – atbalsts izaugsmei”: “Paldies par darba novērtējumu. Skolotāja darbs ir ļoti daudzpusīgs, un jāspēj dot bērnam pēc iespējas dažādākas zināšanas. Mazpulks ir tā vieta, kur iemācīties dzīvei noderīgas gudrības, praktiski darbojoties. Ieguldīts daudz darba, izdarīts daudz laba un arī gandarījuma brīžu ir bijis daudz.”

Apbalvojums “Pagodinājums izglītībā” par iniciatīvu un radošumu pedagoģiskās pieredzes un darbības popularizēšanā Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotājai Dignai Cunskai: “Esmu lepna un gandarīta, ka skolu esmu iesaistījusi Latvijas Olimpiskās komitejas skolu projektā “Sporto visa klase”, un šajā mācību gadā uz finālsacensībām Jelgavā vedu divas klases – 3. b un 5. b klasi. Jau 11 gadus pēc manas iniciatīvas skola iesaistās Latvijas Veselības nedēļas aktivitātēs. Esmu par to, lai pēc iespējas vairāk bērni, jaunieši un viņu vecāki iesaistās fiziskās aktivitātēs un izprot to ietekmi uz savu veselību.”

Nominācijā “Par radošu, mūsdienīgu, efektīvu un profesionālu darbu iekļaujošā izglītībā” pagodinājumu saņems Ziemeru pamatskolas skolotāja Irēna Zadumova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Strādāju iekļaujošajā izglītībā, un tas ir darbs ne tikai ar speciālajiem, bet arī ar talantīgajiem bērniem. Man vienmēr gribējies salīdzināt bērnus ar puķu dārzu, kur ziedu ir daudz un nav divu vienādu, jo katram ir citādāka krāsa un smarža. Lai dārzs ziedētu, tas ir jākopj un jālej. Tieši tāpat ir ar bērniem, jo katram vajadzīga sava pieeja, mācīšanas metodes. Svarīgākais ir nesadegt darbā un augt līdz ar saviem skolēniem. Man šajā ziņā palīdz tas, ka ir pieci mazbērni dažādos vecumos.”

“Skolotāja personība – atbalsts izaugsmei” pagodinājumu saņems Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotāja Ilga Marķitāne.

“Ja prasmīgs šuvējs kleitu var uzšūt, iespējams, dienas laikā, ja dārznieks, pavasarī iesējot sēklu, ražu vāc pēc dažiem mēnešiem, tad mēs, skolotāji, sava darba rezultātu neredzam ne pēc dažām dienām, ne pat pēc dažiem mēnešiem – tam vajadzīgi gadi. Tāpēc par pagodinājumu esmu ne tikai ļoti pateicīga, bet pieņemu to arī kā gandarījumu par daudzajiem skolotājas darbā pavadītajiem gadiem,” saka I. Marķitāne, pateicoties visiem, ar kuriem darba gaitās bijusi saistīta – skolēniem, viņu vecākiem, kolēģiem, savai ģimenei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumu “Pagodinājums uzņēmējdarbībā” par mērķtiecīgu un neatlaidīgu saimnieciskās darbības izaugsmi uzņēmumā “Igaunīšu zemenes” saņems saimnieciskās darbības veicēja Sintija Ilsjāne: “Manuprāt, apbalvojumu saņemu par to, ka nekad grūtībās neesmu padevusies. Saimniecība, paralēli darbam Robežsardzē, ir mana sirdslieta, ar kuru nodarboties sāku jau pirms 17 gadiem, kad man pašai bija 15. Dzīvē ir divas svarīgas lietas – lai ir, ko darīt, un, lai ir, kas to novērtē. Man ir, ko darīt, un esmu novērtēta, un tas ir stimuls strādāt vēl labāk. Protams, svarīgs ir atalgojums, kas arī sniedz gandarījumu, bet tas man nav primārs.”

Pašvaldības apbalvojumu “Pagodinājums kultūrā” saņems Alūksnes novada Kultūras centra deju kopa “Jukums” par Alūksnes novada nemateriālās kultūras mantojuma apzināšanu, saglabāšanu, popularizēšanu un nozīmīgu ieguldījumu dejas nozares attīstībā.

“Kolektīvs ir vienots un ilgi dejo gandrīz nemainīgā sastāvā. Esam saauguši kā ģimene, un tas ir pats lieliskākais, ka dejotāji cits citam palīdz, atbalsta un priecājas cits par cita veiksmēm. Mūsu lielākie sasniegumi bija tad, kad visi bijām jaunāki, tagad vairs nevaram tā “palēkāt”. Pats svarīgākais – ir saglabājies “Jukuma” kodols, kas turpina iesākto ceļu, paliekot uzticīgi dejai un tradīcijām,” saka kolektīva vadītājs Agris Veismanis.

Pašvaldības apbalvojumu “Pagodinājums kultūrā” saņems mākslinieki Gintars Čerbikovs un Lilija Kukle par daudzveidīgu, radošu, estētisku un kvalitatīvu vides noformējumu Alūksnes novada publiskās teritorijās.

“Darbi runā paši par sevi, un viss, kas darīts, veidojot vides noformējumu pilsētā un novadā, mums ir bijis svarīgi. Tā kā domas ar vides dizaina padomi parasti sakrīt, tad mums ir iespēja izpausties un sagādāt prieku gan saviem cilvēkiem – bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem, gan arī pilsētas viesiem, jo pēc tam atskaņas par redzēto fotogrāfijās bieži vien nonāk sociālajos tīklos. Budžets ir iegrožots, tādēļ ar minimāliem līdzekļiem jāspēj izdarīt maksimālais, lai noformējumā būtu dažādība un tas cilvēkos radītu pozitīvas emocijas.”

Andrejs Rastorgujevs, kurš apbalvojumu saņems par izciliem un augstvērtīgiem sasniegumiem starptautiskās biatlona sacensībās, aizvadījis vienu no spožākajām sezonām karjerā. Atgriežoties pēc diskvalifikācijas, sacensību apritē jau pirmajā sacīkstē izcīnīja 5. vietu sprintā. Eiropas čempionātā Lencerheidē divreiz ieguva 4. vietu. Pasaules čempionātā trīs reizes iekļuva labāko desmitniekā, ieņemot 7. vietu sprintā, 9. vietu iedzīšanā un finišējot 5. vietā distancē ar kopējo startu. Kopā ar Baibu Bendiku izcīnīja trešo vietu 1+1 jauktajā stafetē. Tas Latvijai bija pirmais goda pjedestāls jebkurā no stafešu veidiem Pasaules kausa posmos.

Normunds Sniķers apbalvots par augstiem sasniegumiem ūdens motosportā, sporta veida popularizēšanu novadā un jaunatnes iesaisti. Viņš ūdens motosportā ir jau no 2006. gada, kļuvis par daudzkārtēju Latvijas un Baltijas čempionu RN2000 klasē. “Lielākais panākums ir izcīnītie Baltijas kausi. Par savu lielāko ieguldījumu ūdens motosportā uzskatu to, ka ģimenē aug ceturtās paaudzes ūdens motosportists,” saka sportists. Viņš pauž gandarījumu par balvu un sola turpināt startēt sacensībās un palīdzēt dēlam, jo ūdens motosports ģimenē jau ir pārvērties par dzīvesveidu.

Zemledus makšķerēšanas sporta pārstāvi Andri Jerumu rīt apbalvos par augstiem sasniegumiem zemledus makšķerēšanas sacensībās un novada popularizēšanu.

Sportists šo apbalvojumu uztver kā sabiedrības novērtējumu viņa veikumam. “Pateicoties šiem sasniegumiem Latvijas un pasaules mērogā, sabiedrība iepazīst šo sporta veidu – ka bļitkošana nav tikai šņabja dzeršana gumijas zābakos, bet sporta veids, kas prasa lielu fizisko izturību un sagatavotību. Ziemas sporta veidi parāda alūksniešu īsto raksturu un apliecina, ka Alūksne ir ziemas galvaspilsēta,” saka A. Jerums, aicinot pašvaldību vairāk motivēt jauniešus sportam un biežāk novērtēt viņu sniegumu.

Nominācija “Jaunais talants sportā” – Evertam Krisam Rikveilim (9), kurš jau no piecu gadu vecuma piedalās motokrosa sacensībās. Četros karjeras gados kļuvis par Latvijas čempionu un vicečempionu ziemas motokrosā un izcīnījis 3. vietu Latvijas Nacionālā kausa izcīņā. “Šādas balvas jaunietim un ģimenei dod gandarījumu par sasniegto un motivē vēl ar lielāku apņemšanos un prieku trenēties, lai sasniegtu vēl lielākus panākumus,” teic sportista tētis Sandis Rikveilis.

Pašvaldības apbalvojumu “Zelta bite” par godprātību, precizitāti, atsaucību un ieinteresētību darba pienākumu veikšanā saņem Alūksnes novada pagastu apvienības pārvaldes lietvede Zinaida Silirava: “Pašvaldībā strādāju no 1985. gada, un man savs darbs ļoti patīk. Paldies mūsu darba kolektīvam, komandai, jo tikai kopīgā darbā var sasniegt augstus rezultātus. Gandarījums ir tad, ja esmu varējusi kādam cilvēkam palīdzēt atrisināt viņa problēmas, un viņš mājās aiziet apmierināts ar saņemto informāciju. Novērtēju, ka gan Mārkalnē, gan Alsviķos ir daudz labu cilvēku.”

“Zelta biti” par atbildību un rīcību projektu rezultātu uzturēšanā ilgtermiņā, par spēju rīkoties krīzes situācijā un atbildību, uzņemoties veikt papildu darba pienākumus, saņems Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Una Tetere – Teterovska: “Man vienmēr bijušas augstas prasības un atbildības sajūta par darbu, kuram veltu savu uzmanību. Šo apbalvojumu vērtēju kā pateicību no kolēģiem, un tā ir abpusēja, jo iespēja būt šai komandā, kurā mācāmies ik dienu un augam kopā, ir daļa no panākumiem. Lepojos, ka mana ģimene ir līdzās, jo atbildība, drosme, pašizaugsme un atbalsts sākas tieši tur!”

“Zelta biti” par godprātību, precizitāti, atsaucību un ieinteresētību darba pienākumu veikšanā pasniegs Ziemeru pamatskolas virtuves darbiniecei Vilmai Cīrulei: “Apbalvojums ir negaidīts. Esmu pārsteigta. Citkārt man patīk pārsteigt citus, šoreiz pārsteigums ir man. Daru savu darbiņu pēc labākās sirdsapziņas. Idejas man ir, un tās arī ieviešu. Man patīk iepriecināt citus, un tas ikdienas darbā sagādā vislielāko gandarījumu – citu prieks un mīļi apskāvieni.”

Par godprātību, precizitāti, atsaucību un ieinteresētību savā darbā “Zelta biti” saņems Centrālās administrācijas Īpašumu nodaļas kartogrāfe Agnese Forstere.

Kartogrāfe pašvaldībā strādā kopš 2016. gada un viņas darbs ir, kā pati saka, “ne tikai tehnisks, bet arī radošs, izdomājot, kā uz kartes vizualizēt jebko pašvaldības dokumentos, līgumos minēto.” “Man ir prieks par to, ka man ir iespēja dzīvē darīt darbu, kas man patīk. Un laikam arī kaut kas sanāk, ja mans darbs ir ieraudzīts,” saka A. Forstere, kurai nominācija bijusi negaidīts, bet skaists pārsteigums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.