Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saņem jaunu tehniku darbam ziemā

Ar zivju fonda projekta “Alūksnes novada ūdenstilpju zivju resursu aizsardzībai sniega motocikla iegāde” atbalstu pašvaldības aģentūra “Alja” iegādājusies jaunu sniega motociklu. Otras divas jaunas tehnikas vienības saņēmusi arī pašvaldības aģentūra “Spodra” darbam ziemas sporta bāzē “Mežinieki”. Pašvaldība vēlas, lai Alūksne kļūtu par ziemas galvaspilsētu, tādēļ, ja vien laika apstākļi atļaus, uzlies ledu, izveidojot divas slidotavas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārraudzīt apsaimniekojamo teritoriju

“Vecā tehnika ir nolietojusies, un tagad tā prasa pārāk lielas amortizācijas izmaksas, kā arī lielus ieguldījumus remontā. Ziemā inspektori darbam uz ezera sniega motociklu izmanto ļoti bieži, pārraugot apsaimniekojamo teritoriju, daždien tiek nobraukti pat 200 līdz 300 kilometri,” laikrakstam stāsta aģentūras “Alja” vadītājs Māris Lietuvietis. Jaunais sniega motocikls ir ļoti jaudīgs ar 900 m3 lielu motora tilpumu. Vecie sniega motocikli bija aprīkoti ar divtaktu dzinēju, bet šis ir četrtaktu, kas ir ļoti ekonomisks degvielas patēriņa ziņā.

Lēmums, ko uzņēmums darīs ar vecajiem sniega motocikliem, vēl nav pieņemts. Iespējams, tos atsavinās, jo varbūt vēl kādam noder. “Esam uzrunājuši Alūksnes vidusskolas direktori, piedāvājot sniega motociklus skolai, lai tos turpmāk kādu laiku vēl varētu izmantot bērni, bet vēl apspriedīsimies,” saka M. Lietuvietis.

Kvalitatīvākām trasēm

Otras divas tehnikas vienības – kvadricikls un sniega motocikls – paredzētas darbam ziemas sporta bāzē “Mežinieki”, lai uzturētu slēpošanas trases. “Līdz ar to “Mežiniekiem” tagad atbilstoša tehnika ir, nākotnē, piesaistot finansējumu, plānojam vēl iegādāties traktoru. Šoziem uzsāksim projektēt kādu no sporta bāzes daļām,” saka novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāti par turpmākajiem plāniem un izaicinājumiem sporta bāzes attīstībā, pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons vērš uzmanību, ka “Mežiniekos” ierīkotais stāvlaukums un izveidotā starta pozīcija, kurus ikdienā pieraduši lietot ziemas sporta centra apmeklētāji un sportisti, neatrodas uz pašvaldības zemes.

“Īpašnieks vēl nav izlēmis, vai šos zemes gabalus vēlas atsavināt, vai tomēr nē. Lai pašvaldība varētu “Mežinieku” bāzi attīstīt, tas jādara uz savas zemes. Veicot aplēses, esam nonākuši pie secinājuma, ka bāzes centrs jāveido tuvāk pilsētai, vairāk Mežinieku ielas galā. Būvniecības procesu rezultātā ar grunti jau esam piebēruši esošās slīkšņas, lai gadījumā, ja nākotnē izdosies plānoto īstenot, grunts būtu nosēdusies,” atklāj D. Tomsons. Viņš gan uzsver, ka “Mežiniekos” nav iespējams veikt tik lielus ieguldījumus, lai bāze konkurētu ar Haanju Igaunijā vai Madonas augstieni tepat, Latvijā. “Vēlme ir panākt to, lai mūsu sportisti varētu ziemā sākt ātrāk trenēties un pavasarī vēlāk beigt, nebraucot uz kaimiņu novadiem. Lai trases būtu kvalitatīvas un tās ikdienā varētu izmantot jebkurš iedzīvotājs,” saka D. Tomsons.

Plānotas divas slidotavas

Pašvaldības mērķis ir, lai Alūksne būtu aktīva visās sezonās un kļūtu par ziemas galvaspilsētu, kur sniegs visātrāk uzsnieg un visvēlāk nokūst, kā tas dabā arī ir. “Ja vien laika apstākļi atļaus, uz vakaros apgaismotā stāvlaukuma Skolas ielā (blakus “Velo ostai”), kā arī ar laternām aprīkotajā slidotavā pie Jāņkalniņa, plānots uzliet ledu. Pirmais būs vairāk domāts slidošanai, otrs – hokejam. “Attīstot šo piedāvājumu, būtu jauki, ja kāds no uzņēmējiem piedāvātu slēpju un slidu nomu tiem, kam būs tāda nepieciešamība,” saka D. Tomsons. Pašlaik šāda piedāvājuma vairs Alūksnē nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Jaunā sniega motocikla “Ski –
Doo Skandic LE 900 ACE” kopējās izmaksas ir 20 900,00 eiro, no tām:

• 12 500 eiro – Zivju fonda finansējums;

• 8 400 eiro – Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums.

AVOTS: PA “ALJA”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Vai tad Alūksne vairs nebūs slēpju nomas???
    2022.gada tika realizets un piesaistīts no LAEDER finansējums 18 933 EUR apmēra… Projekta ietvaros tika paredzēta slēpošanas inventāra noma Alūksnē un tika iegādāti 80 slēpju komplekti ….

    12
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.