Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies vakanču pieteikšana darbam vasaras sezonā

Foto: pixabay.com

Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Alūksnes filiālē aprīļa beigās reģistrējušies 699 bezdarbnieki, kas vidēji ir tikpat, cik iepriekšējos mēnešos. Taču pavasaris aģentūrā sācies ar iespēju darba devējiem reģistrēt vakances sezonas darbiem un skolēniem vasaras brīvlaikā, kā arī pieteikt darba vietas Ukrainas patvēruma meklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprīlī darbu varēja atsākt tie darbinieki, kuri līdz šim bija atbrīvoti tādēļ, ka viņiem nebija sadarbspējīga “Covid-19” vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāta. “Tomēr darba iespēju pieaugumu nevar saistīt ar to, ka, sākot ar aprīli, atcelts nosacījums par obligātu vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu. Zinu, ka ir cilvēki, kuri sertifikāta neesamības dēļ bija atbrīvoti no darba, un tagad ir atgriezušies savās darba vietās, tomēr mūsu novadā vēl ir daudz darba vietu, kur darba devēji tomēr lūdz uzrādīt šo sadarbspējīgo sertifikātu, un tās ir viņu tiesības,” laikrakstam saka NVA Alūksnes filiāles nodarbinātības organizatore Liene Ūbele. Filiālē reģistrētas arī tādas darba vietas, ko jau ilgstoši grūti aizpildīt. Tas, iespējams, saistīts ar to, ka darbinieku neapmierina konkrētā darba nosacījumi vai atalgojums, jo darba devējs uz to brīdi nevar vairāk maksāt.

Skolēni jau no maija

Pasākumā “Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”/“Skolēnu vasara” pašlaik Nodarbinātības Valsts aģentūras Alūksnes filiālē pieteiktas 138 darba vietas skolēniem vasarā. Pasākuma mērķis ir veicināt 15 līdz 20 gadus vecu skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī. Šonedēļ NVA finanšu komitejas sēdē pieņēma lēmumu, kuras no pieteiktajām darba vietām atbalstīt, bet kuras tomēr nē. Plānots, ka jaunieši vakantajām darba vietām vasarā varēs pieteikties jau no 5. maija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējami arī sezonas darbi

NVA šogad rīko arī akciju “Sezonas darbi” un aicina darba devējus CV un vakanču portālā pieteikt sezonas darba vietas, pie vakanču reģistrācijas papildu pazīmēs norādot “Sezonas darbs”.

Maijā aģentūra organizēs vairākas tiešsaistes tikšanās darba devējiem ar darba meklētājiem, aicinot tajās piedalīties lauksaimniecības, mežsaimniecības un tūrisma un viesmīlības nozares pārstāvjus, lai informētu darba meklētājus par iespējamajām vakancēm, iepazīstinātu ar saviem uzņēmumiem, darba apstākļiem, specifiku un nosacījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sezonas darbiem gan pašlaik darba devēji vakances Alūksnes novadā vēl nav pieteikuši,” saka NVA Alūksnes filiāles nodarbinātības aģente Aiva Jakobsone un cer, ka tas tomēr maijā notiks. Svarīgi arī, ka reģistrētais bezdarbnieks, strādājot sezonas darbu, var saglabāt bezdarbnieka statusu, ja līdz divām reizēm 12 mēnešu periodā ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas kopumā nepārsniedz 120 dienas.

Darba vietas arī ukraiņiem

Kā zināms, Latvijas valsts nodrošina iespēju strādāt Latvijā arī Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas kara dēļ. “Pašlaik Alūksnes filiālē esam saņēmuši desmit pieteikumus no ukraiņu patvēruma meklētājiem par nodarbinātības pabalsta saņemšanu. Tas nozīmē, ka desmit Ukrainas civiliedzīvotāji pie mums, Alūksnes novadā, ir uzsākuši darba attiecības. Procentuāli lielākais skaits no viņiem darba iespējas raduši SIA “Cewood” Jaunlaicenes pagastā un SIA “Alūksnes putnu ferma”, bet ir arī citas vietas, kur tagad patvēruma meklētāji jau strādā,” atklāj L. Ūbele.

Viņa aicina darba devējus, kuri vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem, pieteikt tās aģentūrā, reģistrējot patstāvīgi NVA CV un vakanču portālā, kā arī NVA Alūksnes filiālē vai klientu apkalpošanas centrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.