Reklāma

Saglabās dalību piļu un muižu asociācijā

Tā kā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas vairs neatrodas Gaujienas muižas pils ēkā, skolas direktore Ieva Zariņa lūdza izvērtēt skolas dalību Latvijas Piļu un muižu asociācijā. Skolas bija asociācijas dalībniece visus asociācijas pastāvēšanas 20 gadus un bija viena no asociācijas dibinātājiem. Par to runāja Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdē.

“Esam piedalījušies asociācijas aktivitātēs “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, “Leģendu nakts”, projektā “Skolas Latvijas pilīs un muižās” un citās aktivitātēs, lai popularizētu novadu un piesaistītu vairāk apmeklētāju gan Gaujienas pagastā, gan novadā. Būdama Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore, esmu pildījusi Vidzemes piļu un muižu koordinatora pienākumus. Šobrīd situācija ir krasi mainījusies, skola vairs neatrodas pils ēkā un pils ēku apsaimnieko Komunālā saimniecība, tādēļ no pienākuma gribētu atteikties. Dalību asociācijā gan vajadzētu saglabāt, jāieceļ tikai cits pārstāvis,” skaidro I.Zariņa.

Domes priekšsēdētājs Jānis Liberts sēdē norādīja, ka būtu tikai loģiski iecelt citu pārstāvi, kas nodarbojas ar muzeju un tūrisma lietām. Viņš pieļāva, ka tālāk asociācijā būtu jādarbojas Apes kultūras un tūrisma centram. J.Liberts izteica arī pateicību līdzšinējam asociācijas biedram no Apes novada, kas misiju veica godam un Gaujienā notika diezgan daudz asociācijas organizētu aktivitāšu. “Darbs katrā ziņā ir jāturpina. Arī budžetā bija paredzēta dalības maksa. Domāju, ka ar jaunu sparu jaunais Smiltenes novads ķersies pie pils restaurācijas un tālākas saglabāšanas, tādēļ asociācija vajadzētu piedalīties,” teica J.Liberts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.