Reklāma

Ceturtdien Alūksnē būs Donoru diena

Foto: pixabay.com

Valsts asindonoru centra (VADC) Latgales filiāle 9. decembrī atkal organizē Donoru dienu Alūksnē. Donori aicināti ziedot asinis, ierodoties Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā jau no pulksten 9.00 līdz pat pulksten 13.00, informē Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas izpilddirektore Ginta Priedīte.

Asinsdonoru centrs aicina asins nodošanas vietas apmeklētājiem būt atbildīgiem un ievērot valdības noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu “Covid-19” izplatību. Asinis var ziedot, ja donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli; pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar “Covid-19”; atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem.

Katru reizi donors ziedo 450 ml un vēl papildu apmēram 30 ml asins paraugiem – izmeklēšanai. Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Asinis noņem tikai no elkoņa locītavas vēnas.

Pirms procedūras donoram pārbauda abu elkoņu locītavu vēnas, jo donori, kuriem ir svaigi dūrieni vēnā vai citi ādas bojājumi vēnas punkcijas vietā, nedrīkst ziedot asinis. Asins ziedošanas procedūra ilgst apmēram 10 minūtes.

Pēc asins ziedošanas lielākā daļa donori jūtas labi, novērojuši mediķi, bet retos gadījumos iespējams vājums, karstums, var būt īslaicīgs samaņas zudums, dūriena vietā var būt asins izplūdums, apsārtums vai sāpes. Procedūru uzrauga ārstniecības personas, kas var sniegt medicīnisko palīdzību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.