Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Preses brīvības dienā godinās karā Ukrainā mirušos žurnālistus

Pasaules preses brīvības dienā šodien visos Latvijas Radio kanālos tiks atskaņots īpašs audio materiāls, pieminot tos žurnālistus un mediju darbiniekus, kuri, dokumentējot un atspoguļojot Krievijas īstenotā kara šausmas Ukrainā, ir gājuši bojā, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Audio stāsts iekļauj ziņas par desmit žurnālistiem un dokumentālistiem no dažādām pasaules valstīm – Ukrainas, ASV, Īrijas, Krievijas un Lietuvas. Viņu vidū – televīzijas operatori, reportieri, kinodokumentālisti un fotogrāfi. Preses brīvība ir viena no demokrātijas pamatvērtībām – pieminot bojāgājušos kolēģus, Latvijas Radio aicina ikvienu aizdomāties augsto kara cenu, ko visi “maksājam” par dezinformācijas atspēkošanu un brīvības sargāšanu.

Ukrainā bojāgājušo žurnālistu godināšanas iniciatīvu virza “Latvijas Radio 4 – Doma laukums” (LR4) sadarbībā ar Ukrainas medijiem. LR4 galvenā redaktore Anna Stroja norāda, ka doma par nepieciešamību godināt bojāgājušos žurnālistus Ukrainā radusies pēc sarunas ar Ukrainas kolēģi.

“Viņa atzina, ka strādājot kara apstākļos, var pierast pie visa, izņemot kolēģu nāves. Un tādas jau ir vismaz 16,” pauž Stroja. Plašāk par iniciatīvu LR4 stāstīs gan šodienas rīta programmā “Doma laukums”, gan raidījumā “Mediju lauks” īsi pēc plkst.14.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr pārējie Latvijas Radio kanāli šodien atskaņos īpašu audio stāstu, kurā par bojāgājušajiem žurnālistiem izsakās viņu tuvinieki un kolēģi. Tos “Media memorial wall” kopprojektam intervējusi Ukrainas televīzijas producente un žurnāliste Tatjana Hrebenika, savukārt latviešu valodas skanējumā ietērpusi Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnāliste Justīne Savitska

Piemiņas audio materiālā iekļauti arī mirušo žurnālistu darbu fragmenti un pēdējie ieraksti sociālajos tīklos. Audio stāstā viņi izkārtoti hronoloģiskā secībā atbilstoši zināmajam nāves vai pazušanas datumam.

Piemiņas audio pirmo reizi ēterā izskanēs īsi pēc plkst.7 “Latvijas Radio 1” rīta programmā “Labrīt” un atkārtoti programmā “Pēcpusdiena”. “Latvijas Radio 2” to atskaņos stundā no plkst.18 līdz plkst.19, “Latvijas Radio 3 – Klasika” īsi pēc plkst.12, savukārt “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” bojāgājušos žurnālistus godinās plkst.10.05 un plkst.11.05.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Latvijas Televīzija un sabiedrisko mediju portāls “LSM.lv” Pasaules preses brīvības dienā savos sižetos un publikācijās aktualizēs tēmu par bojāgājušajiem mediju darbiniekiem Ukrainā.

Pasaules preses brīvības dienu atzīmē kopš 1993.gada, kad to iedibināja Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija jeb UNESCO. Šajā dienā UNESCO aicina īpaši godināt žurnālistus, kuri ir atdevuši dzīvību, pildot savus profesionālos pienākumus. Pasaules preses brīvības dienas mērķis ir sekmēt un aizstāvēt brīvu, plurālistisku un neatkarīgu mediju darbu visā pasaulē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.