Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Policijai – vairākas jaunas automašīnas

Šogad Valsts policija reģionos patrulē ar vairākām jaunām jaudīgām automašīnām un nu jau var novērtēt to lietderību. Īpašs jaunums ir automašīna “VW Transporter”, ko var saukt par mobilo policijas iecirkni – tādas Ziemeļvidzemes iecirknī ir vairākas, Alūksnē – divas. Viena no jaunākajām automašīnām Alūksnē ir arī netrafarētais “Volkswagen Tiguan”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecirknis uz riteņiem

Autobraucējiem parasti par jaunajiem policijas spēkratiem ir liela interese, un, ja tādi parādās, mēneša laikā visi jau ir zinoši, no kā jāuzmanās. Taču diez vai visi zina, ka faktiski pretim brauc reāls “mobilais iecirknis” jeb speciāli pielāgota un aprīkota automašīna, no kurām reaģējošie policisti var piekļūt visām nepieciešamajām sistēmām, tādējādi notikuma vietā raitāk risinot konkrēto jautājumu vienlīdzīgā kapacitātē, kāds tas iespējams policijas iecirkņos.

“Iecirkņa rīcībā ir divas automašīnas “VW Transporter”, viena no tām pilnpiedziņas. Šiem transportlīdzekļiem ir jauns, pilnvērtīgs un moderns aprīkojums operatīvai reaģēšanai dažādās situācijās. Tie aprīkoti ar 360 grādu kamerām, ātruma kontroles ierīcēm, automātisku numurzīmju atpazīšanas sistēmu, tostarp tajos ir speciāli ierīkota vieta diviem aizturētajiem, nodrošinot arī video un audio kontroli,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Ziemeļvidzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas otrās grupas vecākais inspektors Raivo Kaulakans. Neskaitot iepriekšminētās ekstras, padomāts arī, lai strādājot ar iedzīvotājiem un cietušajiem, policijas darbiniekiem būtu iespēja šeit nodrošināt dokumentu, ziņu pieņemšanu un tā tālāk. Automašīnas salonā ir ērts, atvāžams sēdeklis, zem kura salikt ekipējumu, galdiņš, uz kura var ērti rakstīt dokumentus, atvilktnes veidlapu glabāšanai utt. Drīzumā aprīkojumu papildinās dators un printeris.

Momentā parāda visu braucēja “dosjē”

Abas automašīnas “VW Transporter” izmanto reaģēšanas nodaļa, izbraucot norīkojumos un patruļās iecirkņa teritorijā. R. Kaulakans atzīst, ka spēkrati jau ir izmēģināti dažādos policijas izsaukumos. Viņš īpaši novērtē automātisku numurzīmju atpazīšanas sistēmu, uzrādot visu informāciju par automašīnu – tehniskās apskates datus, ziņas par apdrošināšanu un citas. Iepriekš šie dati bija jāmeklē manuāli. Tāpat nereti sastopamajos neizbraucamajos ceļos ir ļoti svarīga pilnpiedziņas iespēja. “Var teikt, ka, aprīkojot šīs automašīnas, īpaši padomāts par policijas darbinieku ērtībām, izprotot, ar ko tieši policijas darbiniekam darba rutīnā jāsaskaras. Te ir plaši, ērti, pārskatāmi, nav jāuztraucas, vai varēs iebraukt kādā lauku ceļā neiestiegot,” stāsta vecākais inspektors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Kaulakans policijā strādā pietiekami ilgi, lai varētu novērtēt tās autoparku. Jautājot, vai tas pašlaik ir apmierinošs, viņa atbilde ir pozitīva. “Šajā ziņā pilnībā viss apmierina, jaunos transportlīdzekļos ir ērti un patīkami veikt savus pienākumus un pēdējā laikā vispār nav izjusts transporta trūkums,” vērtē darbinieks.

Joprojām daudz dzērājšoferu

Kā zināms, pērn Valsts policijā veiktas strukturālas izmaiņas un kopš novembra Valsts policija strādā jaunā modelī. Mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus. “Tagad strādājam trīs iepriekšējo iecirkņu – Alūksnes, Gulbenes, Valkas ietvarā. Esam jau “iestrādājušies” jaunajā modelī un, manuprāt, tas nav radījis sarežģījumus. Iedzīvotājiem galvenokārt jāsaprot, ka tas darīts, lai pēc iespējas ātrāk reaģētu. Proti, ja izsaukums ir tuvāk Gulbenes robežai, uz to reizēm operatīvāk var nokļūt gulbenieši un otrādi,” skaidro R. Kaulakans.

Šis gads policijas darbā sācies mierīgi un vecākais inspektors cer, ka tā arī turpināsies. Vienīgā problēma joprojām ir dzērājšoferi. “Neskatoties uz pieņemtajiem arvien smagākajiem sodiem, piemēram, ka kriminālatbildība iestājas jau no 1,5 promilēm vai automašīnas konfiskāciju, daļu autovadītāju tas neattur sēsties pie stūres reibumā. Šogad jau pieķerti pat vairāki braucēji stiprā alkohola reibumā,” stāsta R. Kaulakans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

■ VP VRP vecākā speciāliste Ance Rozīte informē, ka VP VRP Ziemeļvidzemes iecirknim ir piešķirti jauni operatīvie “VW Transporter” transportlīdzekļi, tā saucamie mobilie iecirkņi. Daļa šo transportlīdzekļu jau ir saņemti, bet gaida vēl atlikušās transporta vienības.

■ Tāpat Ziemeļvidzemes iecirknim ir piešķirtas dažādu marku automašīnas – “VW Tiguan”, kas speciāli aprīkots satiksmes uzraudzības veikšanai, kā arī automašīnas “KIA Ceed” un bez speciālā aprīkojuma transportlīdzekļi “Toyota Camry” un “Toyota Rav4”.

■ Par transportlīdzekļu statistiku un sadalījumu, kā arī par autoparka vecumu plašāku informāciju policija nesniedz, jo tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.