Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno veidot kultūras kvartālu

Alūksnes novada pašvaldība pašlaik resursu trūkuma dēļ “nolikusi plauktā” lēmumu rast telpas Alūksnes novada bibliotēkas pārcelšanai, lai tā būtu pieejamāka lasītājiem, taču nolēmusi pārcelt pašvaldības uzņēmuma SIA “Rūpe” darbību uz administratīvo ēku Dārza ielā 11, Alūksnē. Konkrēts pārcelšanās termiņš gan vēl nav zināms, bet iedzīvotājiem jārēķinās, ka nākotnē pēc pakalpojumiem būs jāvēršas tur.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māksla, mūzika un bibliotēka

Redakcija joprojām saņem lasītāju jautājumus par to, vai un kad Alūksnes novada pašvaldība radīs iespēju darīt pieejamāku novada bibliotēku. Jaunas vietas meklējumi tika uzsākti jau 2021. gadā, sekoja sabiedriskās apspriešanas, savukārt 2022. gadā – organizēts metu konkurss ar plānu bibliotēku būvēt Ojāra Vācieša ielā 2a, ēkā blakām Alūksnes Mākslas skolai. Kā jau pašvaldība pirms tam informēja, skices izrādījās neveiksmīgas, un speciālisti tās atzina par nepiemērotām realizācijai. Tagad par to sarunas pašvaldībā ir atsākušās. “Apspriežam dažādus variantus. Būtu vērtīgi teritoriju ap Kultūras centru un Mākslas skolu pilnveidot, veidojot vienotu pašvaldības kultūras iestāžu kopumu, lai vēsturiskais centrs veidotos kompleksi, iekļaujot mākslu, mūziku, bibliotēku, tādā veidā pārtopot par kultūras kvartālu. Savulaik bibliotēkā 80 procentus aizņēma grāmatu sadaļa un tikai 20 – informācijas tehnoloģijas,” saka Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Rūpe” pārcelsies

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēsturiskajā centrā atrodas arī Alūksnes novada pašvaldībai piederošā SIA “Rūpe” ēka, Brūža ielā 6. “Iestādes vadītājs vērsies pašvaldībā ar lūgumu piešķirt finanšu līdzekļus ēkas remontam, kas nepieciešami jumta, skursteņa un apkures atjaunošanai, modernākam kosmētiskajam remontam, kam būtu nepieciešami vairāk nekā 100 000 eiro. Domāju, ka nav loģiski ieguldīt tik lielu naudu birojā, kurā strādā trīs, četri cilvēki, tādēļ nolēmām SIA “Rūpe” pārcelt uz vietu, kur iedzīvotāji var saņemt arī citus pakalpojumus, proti, Dārza ielā 11, novada pašvaldības administratīvajā ēkā,” stāsta novada domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons. Tas notiks tad, kad atbrīvosies nepieciešamās telpas administratīvajā ēkā un būs piemērotas šīm vajadzībām.

SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis no komentāriem laikrakstā pašlaik atturas, bet sola par pārcelšanos pastāstīt tuvāk tad, kad tas notiks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.