Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno iegādāties autobusu skolēnu pārvadājumiem

Alūksnes novada nova dome pieņēmusi lēmumu likvidēt Pededzes pamatskolu, un šis process jau ir uzsākts. Tādēļ savlaicīgi jāplāno, kā skolēni jaunajā mācību gadā no Pededzes nokļūs un izglītību varēs turpināt citās novada skolās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldība apzinājusi skolēnu vecākus, lai saprastu, kur Pededzes pagasta bērni turpinās mācības ar šā gada 1. septembri. Ņemot vērā vecāku izvēli, pašreizējie Pededzes pamatskolas audzēkņi mācības turpinās Alūksnē un Liepnā. Lai skolēni nokļūtu Alūksnē, šim nolūkam tiks pakārtots sabiedriskais transports, kas kursē uz Zabolovu, Jaseņiciem, Mārkalni, piemērojot atiešanas laikus tā, lai bērni savlaicīgi nokļūst uz mācību stundu sākumu Alūksnē, bet pēc stundām un dalības interešu izglītības nodarbībās atkal mājās.

13 skolēni tomēr izvēlējušies mācības turpināt Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolā. “Saprotam, ka sabiedriskā transporta kustību piemērot tā, lai tur nokļūtu skolēni uz mācību stundu sākumu un atkal savlaicīgi atpakaļ, nevarēsim. Apsverot saimniecisko izdevīgumu, esam nonākuši pie secinājuma, ka ekonomiskāk būs, ja skolēnu pārvadājumus nodrošinās Liepnas pagasts ar savu transportu,” saka pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis. Ņemot vērā pašreizējā Liepnas skolēnu pārvadājumiem domātā autobusa slikto tehnisko stāvokli, apsverot pašreizējo budžetu, kas domāts šādiem mērķiem, domes deputāti finanšu komitejā nolēma lēmuma projektu jauna autobusa iegādei virzīt uz domes sēdi. Provizoriskā summa, par kādu plānots iegādāties 18 vietīgu autobusu, ir 53 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.