Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno dīķa tīrīšanu

Alūksnes pils parka dīķī, Ojāra Vācieša ielas malā, pilotprojekta ietvaros ar bioloģiskiem līdzekļiem – aļģēm – varētu atbrīvoties no piesārņojuma. Šādu piedāvājumu izteicis uzņēmums SIA “Conti Chemical Company”. Dīķim nosaukuma nav, bet vietējie to iesaukuši par Nāras vai Zuzannas dīķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apzinoties, ka dīķis gadu laikā uzkrājis ievērojamu piesārņojuma daļu no pilsētas notekūdeņiem, nepieciešams vērst uzmanību tā attīrīšanai un piesārņojuma novēršanai. Tehnoloģija izdomāta Izraēlā, un iecere ir ienākt Latvijas un Eiropas tirgū. Ir pārliecība, ka sliktāk izdarīt nevar. Šī tehnoloģija, ko piedāvā kompānija, ir aļģes – bioloģisks organisms, ko jau izmanto akvakultūrā kā zivju piebarošanas līdzekli, gan kā līdzekli, lai atbrīvotos no piesārņojuma,” stāstīja Māris Lietuvietis. Uzņēmums dīķī Alūksnē piedāvā darbus veikt bez maksas. Pārstāvji jau viesojušies Alūksnē. “Sarunās piedalījās arī biologs Armands Roze, viņam ir kontakts ar tehnoloģijas izstrādātājiem,” norādīja M. Lietuvietis.

Līdz šim pamatā ūdenstilpņu attīrīšanā izmantotas trīs metodes. “Viena no tām – ķīmiskā, kas šajā gadījumā neder, jo šis dīķis sasaistīts ar Alūksnes ezeru, un tā var radīt neatgriezeniskas sekas. Mehānisko metodi jau izmēģināja 2005. gadā, un tā radīja būtisku negatīvu ietekmi uz Alūksnes ezeru. Trešā metode – bakterioloģiskā, kas ir visi procesi, ko veic baktērijas, attīrot ūdeni – skābekļa patērēšana un CO2 ražošana. Šī vienšūnas zaļā aļģe hlorella, ko paredzēts izmantot projektā, tieši pretēji, ražo klāt skābekli,” skaidroja M. Lietuvietis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.