Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirs atbalstu lauksaimniecības un pārtikas nozarē

Latvijā turpinās “Covid-19” negatīvā ietekme lauksaimniecības un pārtikas nozarē, izraisot finanšu grūtības un dzīvotspējas apdraudējumu ne tikai atbalsta pasākumos sākotnēji ietvertajiem, bet arī citiem ražotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Piena sektorā lauksaimniekiem turpināja samazināties ieņēmumi, tādējādi grozījumi noteikumos paredz piešķirt atbalstu piena ražotājiem arī par jūlija – septembra periodu, ja nozares ražotāju ieņēmumi šajā laikā bijuši vismaz par pieciem procentiem zemāki nekā šādā periodā iepriekšējos trīs gados vidēji, informē Zemkopības ministrija.


Atbalstu piešķirs arī par visiem atbalsttiesīgajiem liellopiem vecumā no sešiem mēnešiem, kas realizēti no šā gada aprīļa līdz septembrim, kā arī atbalstu par sivēnmātēm periodā no šā gada aprīļa līdz jūnijam. Savukārt pārējām lauksaimniecības un pārtikas jomām apgrozījuma samazinājuma slieksnis samazināts no 25 uz 15 procentiem. Tas nozīmē, ka uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam, ja to neto apgrozījums ir samazinājies par vairāk nekā 15 procentiem, informē ministrija.

Foto: Pexels

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.