Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piešķir papildu līdzekļus ceļu uzturēšanai

Alūksnes novada dome pieņēma lēmumu piešķirt 50 000 eiro visām novada pagastu pārvaldēm kopā no Ceļu un ielu rezerves fonda ikdienas ceļu ikdienas uzturēšanai. Budžeta iespēju robežās pagastu pārvaldes plāno šo naudu tērēt arī grants seguma ceļu atputekļošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

26. maijā Alūksnes novada domes deputāti domes sēdē nolēma pagasta pārvaldēm piešķirt 50 000 eiro no Ceļu un ielu rezerves fonda ikdienas ceļu uzturēšanai. Diskutējot par šo jautājumu Finanšu komitejas sēdē, deputāts Arturs Dukulis vēlējās zināt, vai šo naudu tērēs arī grants seguma ceļu atputekļošanai. “Pretējā gadījumā nonākam smieklīgā situācijā – Latvijas valsts meži sākuši jau meža ceļu atputekļošanu, bet pa pašvaldības ceļiem iedzīvotājiem jābrauc putekļos,” sacīja A. Dukulis. Atbildot uz viņa jautājumu, domes izpilddirektors Ingus Berkulis apstiprināja, ka budžeta iespēju robežās pagastu pārvaldes plāno ceļu atputekļošanu, un šo darbu veiks ceļa posmos, kur ir lielākā apdzīvotība un intensīvāka satiksme.

Ziemera pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine stāsta, ka ziemā pagasta pārvalde iztērējusi ievērojamus līdzekļus ceļu attīrīšanai no sniega, tādēļ tagad, vasaras sezonā, šo papildu piešķirto naudu tērēs ikdienas ceļu uzturēšanai, piemēram, grants seguma uzlabošanai. Tāpat Ziemeros pagasta pārvalde jau vairākus gadus pēc kārtas veic arī ceļu atputekļošanu blīvi apdzīvotās vietās un atputekļo autoceļa Indrāni – Blūmji ceļa posmu, kur notiek intensīva satiksme.

Arī Jaunannas pagasta pārvaldes vadītāja Vēsma Čugunova atzīst, ka ziemas periodā iztērēts daudz naudas pagasta ceļu attīrīšanai. “Vēl īsti nezinu, cik lielus finanšu līdzekļus pagastam piešķirs no Ceļu un ielu rezerves fonda, bet tā ir paredzēta ikdienas ceļu uzturēšanai vasarā – bedrīšu labošanai, planēšanai un citiem darbiem,” stāsta pagasta pārvaldes vadītāja. Jaunannā līdz šim gan pagasta pārvalde nav veikusi ceļu atputekļošanu, jo vietās, piemēram, Jaunannas centrā, kas ir visblīvāk apdzīvotas, ir asfalta segums. “Atsevišķas vietas pagastā gan iedzīvotāji lūguši atputekļot, bet līdz šim to neesam darījuši. Skatīsimies, cik mitra šogad būs vasara, vai būs tāda nepieciešamība, vai šim nolūkam būs budžeta līdzekļi, un tad pieņemsim lēmumu,” saka V. Čugunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grants seguma ielu atputekļošana jau veikta arī Alūksnes pilsētā. “Šogad atputekļotas visas grants seguma ielas, vieglāk ir nosaukt tās, kur to neesam darījuši. Tās ir pavisam nelielas ieliņas, piemēram, Dores un Gājēju ielas, kur nav māju un satiksme praktiski nenotiek. Atputekļošanu veicam vienreiz sezonā, taču ir gadalaiki, kad ir lielas lietavas, pēc kurām seko ilgstošs sausums, ielas izkaltējot. Tad jāveic planēšana un atkārtota atputekļošana. Tā kā šoziem ievērojamus naudas līdzekļus iztērējām sniega tīrīšanai no ielām pilsētā, šovasar noteikti atkārtota atputekļošana netiks veikta,” skaidro J. Pūpols.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.