Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pētījums: Pandēmijas ietekmē 43% Latvijas iedzīvotāju atcēluši ceļojumus

Foto: pixabay.com

Covid-19 pandēmijas ietekmē šogad 43% Latvijas iedzīvotāju ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, atceļot plānotos ceļojumus uz ārvalstīm un arī tepat pa Latviju, liecina kompānijas “Ferratum Group” pētījuma rezultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

30% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir atcēluši ārvalstu ceļojumus, bet 13% atteikušies arī no iekšzemes ceļojumu plāniem. 18% šogad ir atcēluši plānus par auto iegādi, bet 13% bija iecerējuši iegādāties jaunu mājokli, tomēr nolēmuši šos plānus atlikt. Tāpat vairāk nekā trešdaļa respondentu atteikušies no mājas lietu iegādes, bet 11% atlikuši uz vēlāku laiku apģērbu un aksesuāru iegādi.

“Plānu atcelšanas iemesls varētu būt saistīts ar faktu, ka 13% respondentu ir zaudējuši darbu un šobrīd ir bezdarbnieki saistībā ar Covid-19 izraisītu darbinieku atlaišanu, savukārt 17% pēdējā laikā ir samazināta alga, bet 7% aptaujāto atrodas dīkstāvē un saņem dīkstāves pabalstu. 63% respondentu pandēmija nav ietekmējusi finansiāli, un viņi joprojām strādā algotu darbu un viņu algas ir saglabājušās pirms Covid-19 līmenī,” skaidro “Ferratum Group” pārstāvniecības Latvijā vadītājs Artis Bērziņš.

Tēriņi, ko aptaujātie plāno veltīt ceļojumiem pa Latviju un ārvalstīm vasaras brīvdienās, šogad ir samazinājušies par 54% salīdzinājumā ar pērno gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ienākumu samazināšanās ietekmē iedzīvotāju uzkrājumu apjomu un tā izmantošanas mērķus. Veltot iekrātos līdzekļus ikdienas pamata tēriņiem, papildu izdevumus nākas samazināt. Tomēr 39% aptaujāto vasaras brīvdienu tēriņus segs no iekrājumiem, bet 47% izmantos aizņēmumu.

Vairāk nekā puse aptaujāto paņemto aizdevumu plāno atmaksāt vairāk nekā pusgada laikā, bet tikai katrs piektais – mazāk nekā trīs mēnešu laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.