Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pēdējais brīdis reģistrēt piemājas kanalizāciju

Foto: pixabay.com

Alūksnes pilsētā ir 418 īpašumi jeb adreses, kur alūksnieši nav izpildījuši likuma prasības un nav reģistrējuši decentralizēto kanalizācijas sistēmu. Visiem pilsētniekiem, kuri īpašumi nav pieslēgti centralizētajai kanalizācijas sistēmai, bija jāreģistrējas līdz pagājušā gada nogalei. SIA “Rūpe” informāciju par šiem īpašumiem nodevusi Alūksnes novada pašvaldības policijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl var paspēt

SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis norāda, ka daļa īpašnieku ir apzinīgi un reģistrējušies sistēmā, tomēr daļa likuma prasību ignorē. “Iepriekš esam publicējuši informāciju laikrakstos, mājaslapā, bet iedzīvotāju atsaucība ir ļoti kūtra. Likums jāpilda, tādēļ esam nodevuši informāciju pašvaldības policijai, kas brīdinās par saistošo noteikumu nepildīšanu,” skaidro A. Sviklis. Reģistrēties var, ierodoties uzņēmuma birojā Brūža ielā 6 – 1, Alūksnē vai pieteikumu aizpildot elektroniski un nosūtot uz e-pastu kanalizacija@rupe.lv. Uzņēmuma mājas lapā www.rupe.lv sadaļā “Decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšana” publicēti noteikumi un arī veidlapa. “Lūdzam cilvēkus atsaukties un reģistrēt savas sistēmas. Tas attiecas arī uz dārza māju teritorijām “Kalnadruvas” un “Sīļi”,” skaidro A. Sviklis. Ja īpašumā izmantot biotualeti, arī jāreģistrējas.

Šobrīd pilsēta, pēc tam ciemi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd pašvaldības policijai nodota informācija tikai par pilsētas teritoriju, bet noteikumi attiecas arī uz ciemu centriem pagastos. “Pagastos situācija ir līdzīga kā pilsētā – daļa ir savlaicīgi reģistrējušies, daļa nav darījuši neko,” stāsta A. Sviklis. Pagastos ir Alsviķu, Strautiņu, Pullana, Aizupītes, Annas, Jaunzemu, Kolberģa, Bejas, Jaunannas, Jaunlaicenes, Kalncempju, Liepnas, Brencu, Mālupes, Mārkalnes, Pededzes, Kornetu, Zeltiņu, Māriņkalna un Ziemeru ciemi. Savukārt uz lauku teritorijām, tostarp viensētām, noteikumi neattiecas.

Administratīvā atbildība

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons skaidro, ka par noteikumu nepildīšanu paredzēta administratīvā atbildība. Fizisku personu var sodīt ar naudas sodu līdz 70 naudas soda vienībām, juridisku personu – līdz 280. Pašvaldības policija gan īpašniekiem vispirms izsūtīs brīdinājumus. “Apjoms ir liels, brīdinājumi jāizsūta 418 īpašniekiem. Dosimies arī uz konkrētajām adresēm apsekot situāciju, iedzīvotājiem tam jābūt gataviem,” teic A. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.